Wspomóż sekcję biegu na orientację WKS „Śląsk”

 

Resize of 1 procent bno na banerNasz budżet z każdym rokiem jest mniejszy i tylko dzięki wsparciu rodzin zawodników, działaczy czy innych pasjonatów biegania z mapą  ciągle jesteśmy w stanie uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Jako dyscyplina nieolimpijska mamy nieustannie pod górkę i nawet perspektywa The World Games nie poprawia naszych finansów. Ci, co nadal jeżdżą na zawody doświadczają warunków w jakich przychodzi nam nocować (zawsze na podłodze - nie na łóżku), jak się odżywiamy (już standardem jest tylko obiad dla zawodników – śniadania i kolacje są we własnym zakresie). Ciężko znaleźć pozycję, gdzie możemy jeszcze coś oszczędzić. Oczywiście możemy mniej startować, nie aktualizować map, podnieść składki do 50 zł miesięcznie tylko kto będzie jeszcze chciał biegać? Po co trenować gdy nie będzie startów? Nie będzie gdzie trenować bez nowych map?

Dlatego jak co roku zwracam się do Was o wsparcie naszej sekcji 1% swojego podatku. Z zaznaczeniem, że w tym roku wsparcie to będzie jeszcze bardziej ważne i potrzebne. Ze wszystkich stron atakują nas reklamy wszelkich bardzo potrzebnych instytucji , fundacji i inicjatyw pomagające ludziom (niezwykle potrzebnych) … A my? My i nam podobni jesteśmy również po to, aby ludzi potrzebujących pomocy, ludzi chorych było mniej, aby młodzież była zdrowsza i miała ciekawe zajęcie, rozwijała się...

Jeśli sam nie rozliczasz się z podatków to może Twoja mama, Twój tato, brat, siostra czy może Twoi znajomi zechcą nam pomóc.

Jeśli zdecydowałeś się nam pomóc poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

 

1 krok: TRZEBA OBLICZYĆ KWOTĘ 1%. Należy obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć 1% od tego podatku . Przy wypełnianiu odpowiedniego formularza PIT, w części zatytułowanej

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”,

w pozycji:

- numer KRS, wpisać: 0000159810

- wnioskowana kwota, wpisać: kwotę obliczonego 1% podatku.

Każdy z Państwa może również wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych organizacji - na co liczymy - chcemy wiedzieć komu podziękować, kto jest naszym dobroczyńcą. (imienia, nazwiska, adresu)

Ważne!!! jest wskazanie celu przeznaczenia 1% podatku (sekcja biegu na orientację) wypełniając odpowiednio rubrykę w części zatytułowanej „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”.

2 krok: WYSŁANIE FORMULARZA PIT do właściwego Urzędu Skarbowego. Zwracam się przede wszystkim do sympatyków naszej sekcji, do rodziców zawodników, ale każdy przejaw pomocy będziemy przyjmować z wdzięcznością.

Poniżej umożliwiamy Państwu wypełnienie PIT-u przez internet wykorzystując program zakupiony przez WKS „Ślask”.

Kalikst Sobczyński
Kierownik sekcji Biegu na Orientację WKS „Śląsk”.

PIT

Link do: https://mojpit.pl/_wks-slask