DSC 0218182 nocnych biegaczy wystartowało we wczorajszym 2 etapie Wrocław Night O-Fight.

 

DSC 0008Tym razem areną rozgrywek był Park Południowy, do którego biegacze na orientację nie zaglądaja zbyt często. Pod czujnym okiem Fryderyka Chopina spoglądającego w zadumie ze swojego fotela zawodnicy zmagali 

się z bardzo pokręconą trasą, na której jedną z trudności było wyczytanie właściwej kolejność punktów kontrolnych. Na tym etapie na trasie A najlepiej poradził sobie nasz zawodnik Mateusz Podsiadły, który z dużą 1-minutową przewagą nad drugim pokonał całą 70-osobową stawkę rywali. Na trasie B zwyciężył Andrzej Skonieczny reprezentujący MKS Paulinum Jelenia Góra, a trasę C wygrał Miłosz Drezner. W rywalizacji zespołów, które startowały na trasie MIX zwycięstwo odnotowała ekipa ŻÓŁWIKI ze Szkoły Podstawowej Nr 93. Coraz większa grupa zawodników zgłasza sie na trasę A, co m.in. świadczy o co raz większym doświadczeniu orientacyjnym uczestników WNOF z czego jesteśmy bardzo dumnie. Komplet wyników, międzyczasów i map z trasami z wczorajszych zawodów znajdziecie tutaj.

Już teraz zapraszamy WAS serdecznie na kolejny etap Wrocław Night O-Fight, który odbędzie się już 13 stycznia - tym razem ścigamy sie na osiedlu Kozanów.
 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?