cism regReprezentanci Wojska Polskiego zdeklasowali rywali podczas międzynarodowych zawodów wojskowych w Niemczech. Biało-czerwoni w biegach na orientację wywalczyli aż 16 medali. W rywalizacji indywidualnej triumfowali st. sierż. Wojciech Kowalski i st. mar. Daria Lajn. Polacy byli też najlepsi we współzawodnictwie drużynowym kobiet i mężczyzn. Wśród reprezentantów Wojska Polskiego najczęściej na podium stawali st. sierż. Wojciech Kowalski i st. szer. Hanna Wiśniewska (oboje z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu – WKS Śląsk) oraz st. mar. Daria Lajn z WZS Gdynia.

Wszyscy wywalczyli po cztery medale indywidualne oraz po złotym drużynowym. St. sierż. Wojciech Kowalski wygrał klasyfikację ogólną oraz zdobył złoto w biegu na dystansie średnim, srebro na dystansie długim i brąz w sprintach. Natomiast st. mar. Daria Lajn do zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej dorzuciła złote medale w sprintach i na dystansie średnim oraz srebro na dystansie długim. Zawodniczka z gdyńskiego WZS jedyną porażkę zanotowała w biegu długim, ale złoto pozostało w kolekcji polskiej reprezentacji, gdyż bieg długi wygrała st. szer. Hanna Wiśniewska. Zawodniczka z WZS Wrocław była druga w klasyfikacji ogólnej oraz trzecia w sprintach i biegu na średnim dystansie.

Zawody rozegrano w okolicach niemieckiego Altenstadt. Polacy przywieźli z Niemiec 16 medali: osiem złotych i po cztery srebrne i brązowe. W zawodach o randze regionalnych mistrzostw CISM (Conseil International du Sport Militaire – Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego) startowało 54 zawodników i 18 zawodniczek z dziewięciu armii. Oprócz Polaków i przedstawicieli gospodarzy byli też Belgowie, Duńczycy, Estończycy, Francuzi, Holendrzy, Łotysze i Amerykanie.

/materiał ze strony www.polska-zbrojna.pl/

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?