cism regReprezentanci Wojska Polskiego zdeklasowali rywali podczas międzynarodowych zawodów wojskowych w Niemczech. Biało-czerwoni w biegach na orientację wywalczyli aż 16 medali. W rywalizacji indywidualnej triumfowali st. sierż. Wojciech Kowalski i st. mar. Daria Lajn. Polacy byli też najlepsi we współzawodnictwie drużynowym kobiet i mężczyzn. Wśród reprezentantów Wojska Polskiego najczęściej na podium stawali st. sierż. Wojciech Kowalski i st. szer. Hanna Wiśniewska (oboje z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu – WKS Śląsk) oraz st. mar. Daria Lajn z WZS Gdynia.

Wszyscy wywalczyli po cztery medale indywidualne oraz po złotym drużynowym. St. sierż. Wojciech Kowalski wygrał klasyfikację ogólną oraz zdobył złoto w biegu na dystansie średnim, srebro na dystansie długim i brąz w sprintach. Natomiast st. mar. Daria Lajn do zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej dorzuciła złote medale w sprintach i na dystansie średnim oraz srebro na dystansie długim. Zawodniczka z gdyńskiego WZS jedyną porażkę zanotowała w biegu długim, ale złoto pozostało w kolekcji polskiej reprezentacji, gdyż bieg długi wygrała st. szer. Hanna Wiśniewska. Zawodniczka z WZS Wrocław była druga w klasyfikacji ogólnej oraz trzecia w sprintach i biegu na średnim dystansie.

Zawody rozegrano w okolicach niemieckiego Altenstadt. Polacy przywieźli z Niemiec 16 medali: osiem złotych i po cztery srebrne i brązowe. W zawodach o randze regionalnych mistrzostw CISM (Conseil International du Sport Militaire – Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego) startowało 54 zawodników i 18 zawodniczek z dziewięciu armii. Oprócz Polaków i przedstawicieli gospodarzy byli też Belgowie, Duńczycy, Estończycy, Francuzi, Holendrzy, Łotysze i Amerykanie.

/materiał ze strony www.polska-zbrojna.pl/