zieleniec 2015.1 niedzielaTrening za treningiem, mapa za mapą bez chwili wytchnienia - jednym słowem znowu jesteśmy w centrum treningowej karuzeli :). Jeszcze dobrze nie ostygły mięśnie po treningach w Jagniątkowie, a już trzeba było się pakować. Tym razem na trzy dni demolujących nogi treningów zawitaliśmy do Zieleńca. Mapa w Zieleńcu ma to wszystko do zaoferowania, co czyni bieg na orientacje ekstrymalnym, a uprawianie tego sportu kwalifikuje jako jednostkę chorobową z obszaru psychicznych. Jagodziny do pasa, trawy do nosa, bagna po ... ;) i to wszystko na stromych zboczach bez charakterystycznych elementów (poza wykrotami). Wszystko na żółtych plamkach, których nawet amerykańscy naukowcy nie potrafia odczytać.

W takich to właśnie okolicznościach poczyniliśmy trzy wydajne treningi dodając do tego wizytę w Dusznikach Zdr. Ptasia Góra, bo tak nazywa się najświeższa mapa w Dusznikach (ukończona 2 dni przed naszym treningiem), pozwoliła nam na chwilę zapomniec o zagrożeniu połamania nóg i śmierci jako takiej, a pozwoliła powspinać się w stosunkowo czystym lesie. Strome podbiegi były po zieleńcowych doświadczeniach niczym małe pagóreczki, które tylko wzbogacaja pokonywanie tras. Nasza grupa juniorów bardzo dobrze sobie poradziła ze wszystkimi treningami zauważając z każdym kolejnym coraz większą łatwość w pokonywaniu i odczytywaniu terenu... i tak naprawdę na niczym innym nam nie zależało :) Poniżej kilka naszych treningów poza tym w Dusznikach bo mapa jest utajniona do czasu zawodów dla wojska (które już w przyszłym tygodniu bedziemy współorganizować)... czas wyprać dederony i pakować się na zawody do Czech :D

 

 

   zieleniec 2015.2 poniedziałek  zieleniec 2015.4 krotko

 

fontromeuW czasie gdy młodsi zawodnicy rozbijają sie po polskich górach nasi najlepsi seniorzy: Wojciech Kowalski, Wojciech Dwojak i Hanna Wiśniewska wraz z kadrą Wojska Polskiego w BnO trenują we Francji w pobliżu Andory i hiszpańskiej granicy - w Font Romeu. Podczas ponad 3-tygodniowego zgrupowania realizują trening wysokogórski połączony z treningami na mapie (2 x w tygodniu), a na koniec wystartuja w zawodach na orientację. Obóz ten jest głównym elementem przygotowań do startu w Światowych Igrzyskach Wojskowych, które w tym roku odbędą się na początku października w Korei Południowej. Światowe Igrzyska Wojskowe rozgrywane sa co 4 lata i na nasze szczęście ich program obejmuje bieg na orientację (średni dystans, klasyk i sztafety). Nasi zawodnicy wrócą z Francji tuż przed Mistrzostwami Polski... wierzymy, że będą mocni :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?