cvcKoniec wakacji spędziliśmy na w Czechach w okolicach Svitav na zawodach Cena východních Čech 2015. Ponad 800 zawodników, świetne mapy i wymagające trasy to było to czego szukaliśmy. Po wielu treningach na mapach w górach wybraliśmy zawody w terenie mniej górzystym co miało nam dać wreszcie okazje do prawdziwego ;) pobiegania.

1 etap rozegrano na średnim dystansie w płaskim terenie, w lesie o utrudnionej przebieżności pociętym dużą ilością rowów i przecinek z masą wykrotów. Niestety nasi zawodnicy nie poradzili sobie tak jak tego oczekiwali. Oczywiście były wyjatki z których najlepiej pobiegał Agnieszka Cych zajmujac 3m. w K16. Dobrze pobiegł jeszcze Jacek Okarma który był 6 w M18. Pozostali zawodnicy (poza mastersami) zanotowali dalsze pozycje ze stratami powyżej 5'. Wśród naszych mastersów najlepiej pobiegł Sebastian Ciesiółka (2m. M35) wyprzedzając Kalikst Sobczyńskiego (3m. M35). Świetny bieg był udziałem również Remigiusza Widziewicza (4m. M45 i mniej niż 1' starty do zwyciezcy), który pół trasy pokonał z przebitą stopą co w konsekwencji uniemożliwiło mu udział w kolejnych etapach.



2 etap był typowym klasykiem. Długie trasy z mniejszą ilością punktów potrafiły zmęczyć każdego. W tych niesprzyjających okolicznościach (temp. pow. 30 st.C.) trasy dla wielu zawodników okazały sie zbyt długie (w H21A 13 osób zeszło z trasy). Kat. seniorów miała ponad 13 km a juniorów (M18) ponad 10. Teren był znacznie bardziej pofałdowany - w opisach pojawiły się przewyższenia do 180m i znacznie lepiej przebieżny co widać było od razu po średnich na kilometr. Agnieszka Cych ponownie pokazała, że umie biegać nie tylko w Polsce i zajęła 2 miejsce. W szóstke udało się wejść również Emilii, która zajęła 5m. w K18. Pośród mastersów tym razem najlepiej pobiegł tr. Sobczyński (3m. M35) wyprzedzając Sebastian Ciesiółkę (4m.).

Etap 3 miał być skróconym klasykiem a wyszło coś pośredniego między planem a średnim dystansem. Teren przyjemniejszy w znacznej części świetnie przebieżny. Troche obszarów bardzo trudno przebieżnych, terenów otwartych i półotwartych, w których postawiono wiele czujnych punktów. Doświadczenia z dwóch wcześniejszych startów zaowocowały poprawą wyników. Agnieszka Cych była tym razem 4 ale kontrolowała sytuację i w klasyfikacji generalnej zajęła 2 miejsce. W k18 nareszcie odnalazły się nasze dziewczyny: Justyna Kostrzewska była 2, a Emilia Zięba 3. Kalikst Sobczyński po raz trzeci był trzeci i wywalczył w generalce podobnie jak Agnieszka drugie miejsce.

Trasy w kategorii seniorów  E1  E2  E3 , wyniki .

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?