HW WKW dn. 17-18.10.2015 we Wrocławiu zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Nocnym BnO oraz w Mistrzostwach Polski w Sztafetowym Sprinterskim BnO. Poza olbrzymim wysiłkiem organizacyjnym jaki nasi działacze włożyli w przygotowanie tych zawodów najważniejszy, ze sportowego punktu widzenia, był udział naszych zawodników w ostatnich w tym roku zawodach mistrzowskich.

Nocne ściganie odbyło sie w Lesie Mokrzańskim, a trasy kończyły sie przy Leśnickim Zamku. W barwach naszego klubu wystartowali nasi ukraińscy goscie, którzy na codzień trenuja w Szwecji: Nadiya Volynska, Oleksandr Kratov i Ruslan Glibow. Zawodnicy o poziomie sportowym, którego próżno szukać w polskich klubach (Nadiya i Oleksandr to medalisci MŚ Seniorów, a Rusłan na ostatnich zawodach PŚ zajął wyskie drugie miejsce) przyjechali do Wrocławia na rekonesans przed przyszłorocznym Pucharem Świata. Start w biegu nocnym nie przyniósł niespodzianki.

Kategorię seniorów i seniore wygrali Oleksandr i Nadiya. Na szczęście pozostali zawodnicy naszego klubu równiez pokazali sportowy pazur. Hanna Wiśniewska zajęła w seniorkach 2 miejsce tracąc na długiej trasie zaledwie 17 sekund do faworyzowanej Nadii ( a jeszcze na kilka PK rzed metą Hanna prowadziła). Również Wojciech Kowalski pokazał, że biegi długie to jego mocniejsza strona i zdobył brązowy medal ustępując jeszcze tylko świetnemu w drugiej części sezonu Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald Poznań). Poza seniorami o medal postarała sie Weronika Cych zajmując w kat. K20 trzecie miejsce oraz Szymon Sosenko w kat. M18, który zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Poza medalami miejsca w TOP 6 wywalczyły 2 kobiety: Agnieszka Cych w K16 (6m.) i Kamila Grobelna w K18 (5m.) i 2 mężczyzn: Mikołaj Krawczyński M16 (5m.) i Aleksander Bernaciak M21 (4m.)

Sztafety Sprinterskie niestety nie były dla nas szczęśliwe. W kat juniorów wystawilismy 3 zespoły z tego dwa pierwsze zostały zdyskwalifikowane (pobranie niewłaściwej mapy i ominiecie jednej części trasy). Pozostały w walce zespół składający sie z najmłodszych zawodników (Emilia Zięba, Filip Ledniowski, Mateusz Rosłaniec, Katarzyna Ciesiółka) uplasował się na 8m. Sztafety seniorów z powodów organizacyjnych zostały unieważnione, a ich powtórka zaplanowana jest na 07.10.2015.