plakat-vcp2015

Ta sobota była dla kilkunastu naszych zawodników dosyć wyczerpujacym dniem. Wczesny wyjazd i przyjazd praktycznie prosto na start biegu średniodystansowego, krótki odpoczynek i przejazd na sprint, małe conieco i jazda do Złotoryi... ale po kolei... zaczęliśmy w okolicach Rychnowa (średni), a następnie startowaliśmy w samym mieście na zamku (sprint). W czasie biegu średniodystansowego kilkoro z naszych zawodników pobiegło bardzo dobrze, a na wyróżnienie zasługują szczególnie Mikołaj Krawczyński, który w 16-tkach po dobrym biegu zajął wysoką 2 pozycję oraz Szymon Sosenko i Jacek Okarma, którzy pokazali pazur zajmujac w H18 odpowiednio 2 i 4 miejsce. Trzy piewsze miejsca w D18 zajęły również nasze dziewczyny: Justyna, Paulina i Kamila, jednak trudno ocenić ten start z powodu braku czeskich rywalek. Nasze juniorki zatem mogłu sobie rozegrać klubowe ściganie co na szczęście nie wpłynęło na ich zaangażowanie... Ciekawe trasy i dobre mapy z nawiązką wyrównały nam niedobór słońca i ciepła, który dokuczał wszystkim zawodnikom, a wystarowało ich ponad 800.

Sprint rozegrano w samym Rychnovie organizując centrum zawodów w miejscowym zamku :) Bardzo szybkie trasy, które jednak zawierały kilka pułapek pozwoliły nam zmęczyć się na całego. Zwłaszcza odczuwalne były kilometry pokonane rano :). Ponownie dobry bieg zaliczyli Szymon i Jacek, którzy w H18 zajęli odpowiedni 2 i 3 miejsce. Również na podium tym razem wskoczył tr. Sobczyński zajmując 2 miejsce w M40. Dziewczyny z D18 podobnie jak rano ścigały sie we własnym gronie z tym, że na 2 i 3 pozycji zamieniły sie Paulina z Kamilą, a justyna ponownie była niepokonana. Wart odnotowania jest dobry bieg w sprincie Mikołaja Dutkowskiego (Arkady Raszków) który w seniorach zajął dobre 3 miejsce.

Większość ekipy po zawodach przejechała do Złotoryi, gdzie jutro bierzemy udział w 3 etapie Tajemnic Dolnego Śląska... zanosi sie na bardzo ciekawe bieganie.