longW minioną niedzielę w okolicach Suwałk odbyły się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Długie trasy w wymagającym technicznie terenie były sporym wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Bieg był rozgrywany ze startu wspólnego dlatego zawodnicy mieli okazje do bezpośredniej rywalizacji, w której pierwszy zawodnik na mecie zostawał zwycięzcą. W Mistrzostwach Polski zdobyliśmy srebrny medal, który padł łupem Justyny Kostrzewskiej w kat. K18. Justyna o srebro walczyła do samej lini mety z Zuzanną Morawską (Azymut 45 Gdynia), która ostatni PK potwierdziła przed naszą zawodniczką zmuszając ją do maksymalnego wysiłku na dobiegu do mety. O dużym sportowym pechu może powiedzieć trójka naszych zawodników do których należy Szymon Sosenko M18, Weronika Cych K20 i Mikołaj Krawczyński M16. Cała trójka zajęła w swoich kategoriach 4 miejsca :( W pierwszej szóstce zameldowali sie ponadto Agnieszka Cych 6m. K18 i Kamila Lubak 6m. K21. Nasz medalowy dorobek został powiększony przez mastersów. Daniek Krasulak był drugi w M35, Romuald Guga był również drugi w M60, a Kazimierz Dura pierwszy w M75.
WYNIKI i MIĘDZYCZASY

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?