aga czechyOstatni weekend minął nam w iście sprinterskim tempie... w którym zaliczyliśmy Mistrzostwa Czech w Sprincie i Sztafetach Sprinterskich oraz otwarcie cyklu Łódź Park Tour.

Na wyprawę do czeskiego Uherskiego Brodu wybrała się trójka naszych zawodników wraz z trenerem Sobczyńskim. Justyna Kostrzewska, Jacek Okarma i trener reprezentowali K.O.B. Choceń a Agnieszka Cych OK 99 Hradec Kralove. W sobotę w centrum miasteczka rozegrany został sprint, w którym nasi juniorzy niestety sie nie popisali sie skutecznością. Justyna i Jacek po dobrym tempowo biegu niestety złapali disc za podbicie nieswojego punktu (choć ogólnie oba biegi były bardzo dobre). Agnieszka natomiast nie startowała w mistrzostwach tylko treningowo w kategorii towarzyszącej. Start na pewno udał się trenerowi, który wygrał w kat H45 zwyciężając z drugim zawodnikiem o 1 sekendę.
W sztafetach pobiegaliśmy znacznie skuteczniej. Tym razem w Mistrzostwach Czech ścigali sie Agnieszka i Jacek, a Justyna wystartowała treningowo w sztafecie mix. Bardzo dobrze na 1 zmianie pobiegła Agnieszka, która dobrą pozycję już wypracowała sobie do punktu widokowego, na którym była druga, jednak na lini mety po świetnej końcówce zameldowała się pierwsza. Cały zespół Agnieszki pobiegł bardzo dobrze wygrywając mistrzostwa w kat 18.

Jacek natomiast biegał na drugiej zmianie i od razu stanął przed trudnym zadaniem dogonienia czołówki. Wystartował na 19 pozycji, a na mecie po bardzo dobrym biegu zameldował się na miejscu 7 tuż za 5 i 6 zawodnikiem uzyskując 4 czas na zmianie. Zespół Jacka ukończyła w sumie zawody na 9 miejscu po świetnym biegu Tomasza Krzywdy na 4 zmianie, który również musiał nadrabiać straty powstałe po biegu kolejnej z dziewcząt. Sztafety sprinterskie w Czechach biegają w kolejności K-M-K-M. W celu uzupełnienia dodać należy, ze sztafety w seniorach wygrał również zespół OK99 z Hradca.

Ci, którzy nie mogli wystartować w Czechach (obowiązują czeskie klasy i kwalifikacje) mieli za to znakomitą okazje pościgać się w Łodzi w terenie sąsiadującym z areną zblizajacych się Mistrzostw Polski w Sprincie. I etap Łódź Park Tour rozegrano w niedzielę na Starych Bałutach, a dodatkową atrakcją była możliwość wystartowania z "bezdotykowym" chipem AIR+. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników napawają dużym optymizmem przed zbliżającymi sie startami. Na najtrudniejszej trasie w kat. kobiet Paulina Mądra zajęła 2 miejsce, a Katarzyna Ciesiółka 3, które ustąpiły tylko starszej koleżance z UNTS Również Kamila Grobelna może byc zadowolona z wyniku - zajęła 6 miejsce z niewielka stratą do klubowych koleżanek. Wśród panów najlepiej z naszego klubu pobiegł Szymon Sosenko, który musiał uznać wyższość tylko zawodników ze starszych kategorii. Wart dostrzeżenia jest dobry czas uzyskany przez juniora młodszego Mikołaja Krawczyńskiego, który jak równy z równym ścigał się z trenerami Majasowem i Cychem, z pierwszym nieznacznie przegrywając, z drugim minimalnie wygrywając. 

wika italyNie wszyscy jednak mieli okazję na bardzo szybkie starty. Ostatni tydzień nasi najlepsi seniorzy Hanna Wiśniewska i Wojciech Kowalski spędzili trenując mocno w Czechach. W czasie zgrupowania kadrowego robili ostatnie szlify przed zbliżajacymi się Mistrzostwami Europy, które w pobliskim czeskim Jeseniku odbędą sie w ostatniej dekadzie maja.

Na koniec została nam ostatnia dobra informacja o startach naszej najlepszej juniorki. Weronika Cych wraz z zawodnikami kadry juniorów wzięła udział w Mistrzostwach Włoch. Start w kategorii seniorek na dystansie średnim ukończyła na bardzo dobrym 4 miejscu (w sprincie 6m.)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?