pnajmstasiuW ostatni łykend najmłodsi pasjonaci biegania z mapa i kompasem mieli swoje Mistrzostwa Polski. Puchar najmłodszych, bo o nim mowa, to najbardziej prestiżowa impreza dla dzieci do lat 14. W tym roku Puchar Najmłodszych wrócił do Garczyna w okolicach Kościerzny. Najmłodsi tradycyjnie rywalizowali w trzech konkurencjach bno takich jak: sprint, klasyk i sztafety. Na tej szczególnej imprezie nie mogło również zabraknąć naszych najmłodszych orientalistów z MKS MOS, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając wiele medali i zajmując wiele dobrych miejsc. Indywidualnie zawodnicy zdobyli 9 medali Mistrzostw Polski w tym:
5 złotych -  dwukrotnie Joanna Banasiak kat. K-12 (na dolnym zdjęciu), dwukrotnie Stanisław Kurzyp kat. M-14 (na górnym zdjęciu) oraz sztafeta dziewcząt K-12 w składzie: Anna Banasiak, Zofia Łagoda i Joanna Banasiak. 
3 srebrne – dwukrotnie Anna Banasiak kat. K-10 i sztafeta młodzików M-14 w składzie Franciszek Łagoda, Jakub Toborek i Stanisław Kurzyp
1 brązowyHanna Sudoł kat. K-13.


asiapnajmNajlepszym zawodnikiem (a dokładnie zawodniczką) XXXV Pucharu Najmłodszych została nasza klubowa zawodniczka, multimedalistka JOANNA BANASIAK, która w tym roku stawała na najwyższym podium we wszystkich konkurencjach. Asia ma dopiero 12 lat, a w swoim dorobku już 7 medali Mistrzostw Polski, w tym 6 złotych. O miano najlepszego zawodnika ubiegał się także STANISŁAW KURZYP, który na tych mistrzostwach również w każdym biegu zdobywał medal. Stanisław ma 14 lat i to jego ostatni start na Pucharze Najmłodszych (od nowego sezonu zobaczymy go juz w Śląsku). Przez pięć lat zdobył dla naszego MKS MOS 11 medali Mistrzostw Polski, w tym 8 złotych. 
Pomimo tak wspaniałych występów, nie udało nam się niestety obronić medalowej pozycji w punktacji drużynowej i zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce. Asi, Staśkowi i wszystkim, którzy ukończyli trasy raz jeszcze serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?