eyoc

Koniec świata, cztery pory roku, góry i dziury... to mniej więcej sceneria zakończonych właśnie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację (EYOC). Zawodnicy do lat 16 i 18 musieli zmierzyć się z podkarpackimi jarami w okolicach Pruchnika oraz ze sprintem w Jarosławiu. Dla Polaków zaczęło sie wyśmienicie. Pierwszy dzień rozgrywany przy zmiennej pogodzie w jarach w Heluszu przyniósł Polakom złoty medal w kat. K18. Wywalczyła go po świetnym biegu Zuzanna Morawska (UKS Azymut 45 Gdynia). Nasz klub również miał tam swoją reprezentację, ponieważ w białoczerwonych barwach startowali Mikołaj Krawczyński (M16) i Agnieszka Cych (K18). Mikołaj swój debiut zakończył na 51 miejscu, natomiast znacznie bardziej doświadczona Agnieszka ukończyła bieg na 17 pozycji. Polacy poza medalem Zuzanny zaliczyli jeszcze kilka dobrych miejsc (Piotr Rzeńca M16 7m., Kacper Kuca M18 9m.). Dla naszego klubu dużo szczęśliwszy był dzień drugi. W iście afrykańskiej spiekocie przyszło rywalizować zawodnikom w biegu sztafetowym. Świetnie spisały się sztafety juniorów do lat 18. Zarówno panie jak również panowie zdobyli brązowe medale. Dla nas najcenniejszy jest medal Agnieszki Cych, która bardzo solidnie na niego napracowała. Nasza zawodniczka po świetnym biegu na drugiej zmianie wyprowadziła polska sztafetę z czwartej na drugą pozycję. Swój upragniony medal Agnieszka zdobyła wspólnie z Kingą Królik, która dobrze pobiegła na I zmianie (UKS Azymut Pabianice) i wspomnianą wcześniej Zuzanną Morawską na III zmianie (cały skład na zdjęciu).

Drugi medal zdobyli panowie w składzie: Marcin Biederman, Kacper Kuca (obaj WKS Wawel) i Fryderyk Pryjma (UNTS). Po dwóch dniach efektywnych startów przyszła kolej na najszybszy bieg - tym razem w iście jesiennych warunkach atmosferycznych. Najszybsza Polska orientalistka jaką jest Kinga Królik pokazała, że sprint to jej koronna konkurencja wygrywając bezapelacyjnie w kat K18. Poza Kingą w top 10 zameldowali się ponownie  Piotr Rzeńca M16 (UKS Orientuś), Fryderyk Pryjma M18 i Julia Seidel K18 (UKS Azymut Mochy)... nasi zawodnicy zakończyli sprint na następujących pozycjach: Agnieszka była 20, a Mikołaj był 37. Po tak dobrych występach Polska w klasyfikacji zespołowej zajęła 5 miejsce ustępując ekipom Finlandii, Czech Węgier i Szwajcarii... Gratulacje!!!

Niejako w cieniu EYOC rozgrywane były zawody Grand Prix Polonia, które towarzyszyły młodym sportowcom. Wzięliśmy w nich udział w całkiem licznej jak na wakacyjną porę ekipie. Nabiegaliśmy całkiem dobrze :) i po trzech dniach wspinania się w jarach uzyskaliśmy kilka znaczących rezultatów. W kat. K16 najlepiej z Polek wypadła Agnieszka Mazurek (4m). Kobiece 18 wygrała Paulina Mądra, a trzecia była Emilia Zieba. Męskie osiemnastki zdominował Szymon Sosenko. Również nasz master Romuald Guga wygrał w kat M60 wygrywając wszystkie biegi :))). Skoro wakacje się zaczęły to czekamy na kolejne świetne występy Polaków na Mistrzostwach Świata Juniorów, które lada moment rozpoczną się w Szwajcarii. A tam w polskiej reprezentacji kolejna nasza zawodniczka - tym razem trzymamy kciuki za Weronikę Cych... co dalej? w sierpniu MŚ seniorów z naszą Hanną :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?