TWG OYTG logo

Jeżeli chcecie się poczuć jak prawdziwi mistrzowie, będziecie mieli na to niepowtarzalną szansę już 22 lipca we Wrocławiu.
 
Na rok przed The World Games 2017 we Wrocławiu odbędzie się cykl imprez przybliżających dyscypliny Światowych Igrzysk Sportowych. Jedną z konkurencji prezentowanych w tym czasie będzie bieg na orientację. Zawody odbędą się w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, która organizowana w tym roku jest na terenie Dolnego Śląska. W okolicy Pergoli, gdzie rozgrywane będą zawody spodziewane jest kilkaset osób, które będą jednocześnie kibicami dla startujących zawodników.
 
Na wszystkich startujących czeka masa atrakcji, poza udziałem w zawodach, będą mieli okazję poznać inne dyscypliny The World Games 2017, przy okazji organizowanych na Pergoli Warsztatach Sportów TWG2017. Bezpośrednio po zawodach wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w Ceremonii Otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 
 
Start planowany jest w piątek 22 lipca o godzinie 18.
Co trzeba zrobić, żeby wystartować:
1) Nie mieć ukończone 18 lat (w zawodach mogą startować tylko osoby urodzone w 1998 roku i młodsze).
2) Szczera chęć, start w zawodach jest darmowy.
 
Zawody będą rozegrane na dystansie sprinterskim, w dwóch kategoriach K (kobiety) i M (mężczyźni). Zgłaszać się można do środy 20 lipca, przez poniższy formularz zgłoszeniowy.
 
Wszystkie informacje do znalezienia w poniższym regulaminie zawodów.
 
TWG koncept OYTG A5 bieg na orientacje
 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?