skmmm... które zostały rozegrane w ostatni weekend w okolicach Bolesławca były ostatnimi zawodami zaliczanymi do Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego. Tym samy możemy chyba już uznać, że sezon 2016 zamknęliśmy. Nie oznacza to, że już w tym roku nigdzie nie będziemy startowali, co to, to nie.
Wracając do zawodów młodzików to już tradycyjnie można pochwalić naszych najmłodszych zawodników, którzy w barwach MKS MOS Wrocław walczyli o ostatnie trofea i punkty.  Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach indywidualnych: klasyku i sprincie oraz w biegu sztafetowym. Najlepiej spisał się Stasiu Kurzyp, który wygrał obydwa biegi indywidualne. Niewiele ustąpiła swojemu koledze Hania Sudoł, która zdobyła srebro w klasyku i złoto w sprincie. Sztafety również wyszły zawodnikom MOS-u znakomicie ponieważ wygrali zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, a ponadto druga sztafeta dziewcząt uplasowała się na 3 miejscu. W pierwszej dziesiątce poza medalistami uplasowali się również: Joanna Banasiak, która była dwukrotnie 5-ta, Jakub Toborek, który w klasyku uplasował sie na 6-tym miejscu, a w sprincie był 4-ty, Joanna Mazurek była 9-ta na klasyku, a Klaudia Sienicz zajęła 7-me miejsce w sprincie. Wszystkim, którzy walcząc do samej mety ukończyli trasy gratulujemy i życzymy równie dobrych rezultatów w przyszłym roku.  

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?