CEYOCCentral Europe Youth Orienteering Championships to rozwinięci tajemniczego skrótu, który można przetłumaczyć na Mistrzostwa Europy Centralnej Juniorów w BnO. To właśnie ta impreza w miniony łykend zagościła w Masywie Ślęży. CEYOC zgomadził na starcie ekipy z Polski, Słowacji, Niemiec, Węgier i Czech natomiast w zawodach towarzyszących wzięło udział ponad 250 osób. Trzy dni obfitowały w wiele sportowych emocji. Pierwszego dnia wszyscy rywalizowali w sprincie, który rozpoczynał sie w pobliżu schroniska Pod Wieżycą, a meta była znacznie niżej w pobliżu sobóckiego gimnazjum. Drugiego dnia organizatorzy, którymi byli działacze Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej kierowani przez Wojciech Dwojaka, przygotowali ściganie na średnim dystansie. Start ponownie zlokalizowano w pobliży schroniska, a meta została usytuowana w Sobótce Górce - na zamku. Trzeci dzień to na CEYOC sztafety, a w zawodach towarzyszących odbył się bieg na dystansie klasycznym. Po trzech dniach rywalizacji w CEYOC 2017 najlepiej wypadli Czesi zajmując I miejsce, drudzy byli Węgrzy, a trzeci Polacy... wszystkie wyniki, międzyczasy, mapy, GPS-tracking, zdjęcia i wiele innych interesujących informacji z poszczególnych biegów znajdziecie TUTAJ.

 

CEYOC wraz z zawodami towarzyszącymi miał dodatkowe znaczenie, ponieważ dwa pierwsze biegi były zawodami eliminacyjnymi dla polskich zawodnikow z kat. KM 16 i 18 do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w br. na Słowacji. Z naszych zawodników świetnie zaprezentował sie Mikołaj Krawczyński (M18), który w obydwu liczonych biegach był najlepszy z Polaków. Równie zadowolona może być Agnieszka Mazurek, która zdobyła swoje pierwsze punkty i po biegach indywidualnych została zaproszona przez trenera kadry do udziału w polskiej sztafecie. To dopiero początek kwalifikacji. Następne biegi eliminacyjne odbędzą się w Kwidzynie pod koniec maja, a po Mistrzostwach Polski w Sprintach, które odbedą się w czerwcu w Lublinie będzie wiadomo kto wystartuje na Słowacji z napisem POLSKA na dederonie :)

W zawodach towarzyszących po trzech dniach rywalizacji wielu naszych zawodników zajęło miejsca na podium: 
KM10 - Wiktor Kociuba 2m.
K12 - Anna Banasiak 2m.
K14 - Hanna Sudoł 2m. Joanna Mazurek 3m.
K18 - Katarzyna Ciesiółka 2m.
K20 - Justyna Kostrzewska 3m.
M16 - Stanisław Kurzyp 1m.
M18 - Mateusz Rosłaniec 2m
M45 - Marcin Szczygieł 3m.
M60 - Romuald Guga 1m.
M70 - Kazimierz Dura 2m.

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?