DSC 3505 (1) Ostatni weekend spędziliśmy na Lubelszczyźnie dokąd zawitała I runda Klubowych Mistrzostw Polski 2018 w biegu na orientację. Zawody rozpoczęły się w piątek sztafetami, w których niestety z przyczyn organizacyjnych nie wzięliśmy udziału. Z jednej strony w sobotę byliśmy trochę świeżsi, a z drugiej piątkowy start pozwoliłby na lepsze przypomnienie sobie lubelskich jarów... a było się gdzie wspinać. Zanim przyszło nam się ścigać organizatorzy zafundowali nam błotną wędrówkę do centrum zawodów... i jak żeśmy wdepnęli w to błoto, to tak w nim cały dzień siedzieliśmy ;)
Nasz sobotni start był dobry, może nie rewelacyjny, ale na pewno dobry. Na błotnistych, długich i naprawdę pełnych głębokich jarów trasach nasi zawodnicy, którzy bardzo rzadko mają z takim terenem do czynienia poradzili sobie bardzo dobrze. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wojciech Kowalski w kat M21, Agnieszka Cych w kat. K20 i Stanisław Kurzyp w M16. Drugie miejsca wywalczyła Agnieszka Mazurek w K18 oraz trenerzy: Kostiantyn w M35, Kajo w M45 i Remek w M50 (którzy mieszkali w pok. 222 ... przypadek? ;) ). W Top 6 poza medalistami znaleźli się jeszcze Kasia Ciesiółka 5m w K18; Emilia Zięba 5m w K20; Mikołaj Krawczyński 5m w M18 i Krzysztof Wrzesiński 4m w M50. Wszystkie wyniki z klasyka znajdziecie TUTAJ.


Niedziela okazała się bardziej łaskawa pogodowo i niestety bardzo nudna orientacyjnie. Proste, wręcz przełajowe trasy nie pozwoliły wykazać się jakimikolwiek umiejętnościami nawigacyjno-taktycznymi poza sprawnością przełajową. Pomimo tego, że w czasie biegu można było się trochę ponudzić naszym zawodnikom udało się wykrzesać sporo sił i tego dnia wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w czasie dekorowania najlepszych. Swoje kategorie podobnie jak dzień wcześniej wygrali Agnieszka Cych K20 i Stanisław Kurzyp  M16. Do grona niedzielnych zwycięzców dołączył jeszcze tr. Remigiusz Widziewicz M50. Po srebro sięgneli ponownie Agnieszka Mazurek K18 i trener Kalikst Sobczyński M45. Druga była również Hanna Sudoł K16, która sięgnęła po swoje pierwsze ważne trofeum w Śląsku. Na trzecim stopniu podium tym razem stanęli Wojciech Kowalski M21, Mateusz Rosłaniec M18 i Emilia Zięba K20. Do Top 6 weszli Katarzyna Ciesiółka 4m K18, Weronika Cych 6m K21, Franek Łagoda 6m M16, Mikołaj Krawczyński 5m M18, tr. Kostiantyn Majasow 5m M35; Karol Gmur 4m M40, Sebastian Ciesiółka 5m M40 i Krzysztof Wrzesiński 5m M50. Wszystkie wyniki ze sprintu dostępne TUTAJ.
Zawody te były pierwszym dużym sprawdzianem przede wszystkim dla naszej młodzież, który większość świetnie zdała. Następny test już za 3 tygodnie podczas Mistrzostw Polski w Sprinterskim BnO :)

DSC 3496 DSC 3498 DSC 3499 DSC 3503

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?