1mM21
Dystans klasyczny i leśne sztafety w biegu na orientacje to królewskie konkurencje, które w randze mistrzostw Polski rozgrywane są najdłużej. Właśnie te dwie królewskie konkurencje rozegrano w ostatni weekend w Górach Sowich w okolicach Bystrzycy Górnej i Złotego Lasu.
KLASYK - na klasyk wyjechaliśmy z Wrocławia niewiele po godzinie 10tej. Godzina jazdy i już byliśmy w Bystrzycy Górnej gdzie na miejscowym boisku usytuowane było centrum zawodów i meta. Przedsmak tego co nas czekało dostaliśmy już w drodze na start. Mikroskopijna mapa rozgrzewkowa nie zawierała prawie nic poza warstwicami, których na takim małym skrawku papieru było nadspodziewanie dużo... i były strasznie blisko siebie... jednym słowem straszyły. Parametry tras również nie rozpieszczały... miało być długo, wysoko i z długimi przebiegami o czym świadczyła mała ilość punktów kontrolnych. Na szczęście większość naszych zawodników był bardzo dobrze przygotowana i uzyskała świetne wyniki.

Złote medale zdobyli: Stanisław Kurzyp M16, Hanna Sudoł K16, Agnieszka Cych K20, Wojciech Kowalski M21 i Remigiusz Widziewicz M50. Srebrne medale były udziałem Mikołaja Krawczyńskiego M18, Ewy Kozłowskiej K40 i Kazimierza Dury M75, a brązowe zawisły na szyjach Katarzyny Ciesiółki K18, Pavla Švadleny M40 i Romualda Gugi M60. Podsumowując zdobyliśmy 11 medali z tego 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. 

Poniżej mapa z przebiegami naszego profesora orientacji Wojciecha Kowalskiego, który wygrał w najbardziej prestiżowej kategorii jaką jest męska elita (seniorzy)


MP long kowal

SZTAFETY. Konkurencja, która zwykle dostarcza najwięcej emocji i tym razem dała nam to czego chcieliśmy... nadzieje, emocje, i... medale. W tych mistrzostwach wystawiliśmy 10 sztafet. Planowane wcześniej składy musiały ulec zmianie w związku z tym, że delegowany do seniorów Tomas Krivda w czasie naszych mistrzostw miał biegi kwalifikacyjne do zbliżającego się w Czechach Pucharu Świata... Dla ratowania sztafety w prestiżowej kategorii seniorów zdemontowaliśmy jedną z juniorskich sztafet przenosząc do seniorów Mikołaja Krawczyńskiego z M18. Zabieg odniósł znakomity efekt. Mikołaj na I zmianie pobiegł bardzo dobrze pozwalając dokończyć dzieła dużo starszym kolegom: Alkowi Bernaciakowi na II zmianie i Wojtkowi Kowalskiemu III zmiana. Walka w tej kat. przebiegała do samego końca. Nasz najszybszy zawodnik jakim jest Wojciech Kowalski wystartował na ostatnia zmianę na drugiej pozycji z 4 minutową strata do prowadzącego UNTS-u. Szaleńczy pościg zaowocował zmniejszeniem straty do 50 sekund na przebiegu widokowym w końcówce trasy... stres, wyczekiwanie, nadzieja... i wielka radość gdy to Wojtek pojawił się jako pierwszy na dobiegu do mety i złoty medal dla seniorów stał się faktem. Drugie złoto dla naszego klubu wywalczyli juniorzy w kat. M18 w składzie: Stanisław Kurzyp, Mateusz Rosłaniec i Míša Švadlena. Druga nasza sztafeta po dwóch zmianach zajmowała 3 miejsce i można pogdybać czy z Mikołajem mieliśmy szanse na dwa medale w tej kategorii. Trzecie złoto przytulili mastersi w kat. M150 w składzie Kalikst Sobczyński, Romuald Guga i Remigiusz Widziewicz. Poza panami również nasze panie pokazały sportowy pazur. Seniorki zdobyły bardzo ważny srebrny medal dla naszego klubu. Cztery lata musieliśmy czekać na powrót naszych seniorek na podium, a udało się to Weronice Cych, Lucynie Wiktor i Agnieszce Cych. Drugie srebro zdobyły nasze juniorki w składzie Katarzyna Ciesiółka, Aleksandra Ciura i Agnieszka Mazurek. Razem 5 medali - 3 złote i 2 srebrne.

Naszymi gwiazdami tych zawodów zostali: złoty profesor Kowalski, złoty junior Stasiu Kurzyp i złoty master Remigiusz Widziewicz, którzy przywieźli z tych zawodów po dwa złote medale. 

Medale medalami, ale najważniejsza jest walka do samej mety bez względu na to jak idzie na trasie, upór wojownika i determinacja z jaką wszyscy nasi zawodnicy zmagali się z trudnościami tras. Bardzo dziękujemy WAM WSZYSTKIM.

Nasze medalowe sztafety:

Złoci Seniorzy: Mikołaj Krawczyński, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski

IMG 20180923 145733

Srebrne Seniorki: Weronika Cych, Agnieszka Cych i Lucyna Wiktor.

IMG 20180923 145957

Złoci Juniorzy: Mateusz Rosłaniec, Stanisław Kurzyp i Míša Švadlena.

IMG 20180923 145502 2

Srebrne Juniorki: Agnieszka Mazurek, Aleksandra Ciura i Katarzyna Ciesiółka.

IMG 20180923 145259

 Złoci Mastersi: Kalikst Sobczyński, Remigiusz Widziewicz i Romuald Guga

IMG 20180923 144136

Dekoracja sztafet została "zakłócona" przez Rafała Podzińskiego z UKS Orientuś Łódź, który oświadczył się stojącej na podium naszej zawodniczce Weronice Cych,... która powiedziała TAK :)))

IMG 20180923 150014

      IMG 20180923 150105

 

Podsumowanie wypada bardzo dobrze: 16 medali z tego 8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Taki wynik nie bierze się z przypadku. Zasadnicza grupa treningowa KM 16-20 rozpoczęła przygotowania do tych zawodów 03.08.2018. Zajęło nam to 7 tygodni w czasie których wystartowaliśmy w 17 biegach z czego 14 odbyło się w górach zwykle z 5-6% przewyższeniem. Poza tymi 17 startami spędziliśmy na treningach technicznych na mapie 11 dni co daje w sumie 4 tygodnie z mapą na najwyższych obrotach. Do tego blisko 20 dni treningu tempowego, uzupełniającego i regeneracji dało właśnie taki efekt jakiego oczekiwaliśmy... co teraz? intensywne 3 tygodnie przygotowań do nocnych i dystansu średniego. 

DSC 4016

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?