DSC8247 header tekstzlogo

W ostatnia sobotę nasza sekcja zorganizował I Wiosenny Cross na Szańcu. Na fali popularnosci biegania postanowiliśmy i my zaproponować coś wrocławskim biegaczom. Typowa trasa krosowa z podbiegami i zbiegami na 2km petli, która w biegu głównym należało pokonać 3 razy. Nowością dla uczestników była start interwałowy, który tak oczywisty jest dla biegaczy na orientację. Organizacyjnie na pewno odnieśliśmy sukces o czym swiadczą przede wszystki opinie uczestników. Frekfencja jeszcze pozostawia sporo do życzenia - w biegu wzięło udział niewiele ponad 60 osób, ale bierzemy to na karb późno przygotowanych informacji o imprezie. Najlepszych zawodników udekorowalismy specjalnie na tą okazje przygotowanymi statuetkami. Pierwszymi rekordzistami trasy zostali: Beniamin Buszewski z wynikiem 22'57,2" i Hanna Sudoł z wynikiem 27'28,3". Oczami pierwszego rekordzisty wygladało to tak:

 

"Przyłączam się do serdecznych podziękowań za wspaniałą imprezę. Do rzeczy: świetna trasa - jestem niesamowicie zaskoczony, że udało się Wam zmieścić na Szwedzkim Szańcu tak "soczystą" 2-kilometrową pętlę o rzeźbie nawierzchni nie pozwalającej na nudę, mimo 3-krotnego przelotu :)Oznakowanie - mistrzostwo świata, nawet ślepy by się nie zgubił. Organizacyjnie - perfekcja! Start interwałowy - dla mnie to nowość - zawsze startowałem wspólnie - był chyba największą trudnością tego biegu, nie znałem swojej pozycji względem rywali, co zmuszało do ciągłego "ciśnięcia" i psuło nieco strategię mojego ścigania (ale wiem teraz, co mogę poprawić). Uroki trasy rekompensowały narastające zmęczenie, biegnąc ani razu nie miałem dość, choć metę w końcu powitałem z radością :) Mam nadzieję, że wystartuję w kolejnej edycji, chciałbym się zmierzyć z własnym wynikiem... Jeszcze raz dziękuję serdecznie organizatorom oraz uczestnikom, gratuluję wszystkim pokonania tej wymagającej trasy."

A my dziękujemy wszystkim uczestnikom za to że spedzili z nami to słoneczne przedpołudnie i bardzo serdecznie dziękujemy całej ekipie organizacyjnej, która aktywnie włączyła się w organizację imprezy i już zaczynamy planować jesienną rundę. do zobaczenia.

Serdeczne podziękowania dla zdjeciawbiegu.pl za przepiekne efekty pracy, ktore możecie podziwiać w tej galerii

Poniżej kilka z tych pięknych fotek z trasy

 DSC4530

 DSC4642

 DSC4686

 DSC5147

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?