asia
Styczeń 2020 juz za nami, a warto wspomnieć, ze był to bardzo aktywnie spędzony czas przez naszych zawodników. Zorganizowalismy m.in 2 etapy zawodów Wrocław Night O-Fight. Tym razem były to etapy parkowe, które rozegrały sie w Parku Południowym (trasa z elementami szwajcarki) oraz w Parku Szczytnickim (start masowy). Kolejny bieg odbedzie sie już w lutym i bedzie typowo miejskim ściganiem ;). Kolejną ważną rzeczą, którą udało nam sie zrealizować w styczniu, to trening techniczny w każdy weekend. Nasi zawodnicy brali udział w treningu technicznym czterokrotnie, z tego 2 razy biegaliśmy w Domasławicach, raz w Obornikach Ślaskich i raz w Goli Wielkiej.

Udaje nam sie już od połowy listopada utrzymać ten trend i w każdy weekend doskonalimy się w pracy z mapą. Kolejną rzeczą, ktorą udalo nam sie uruchomic to współpraca z fizjoterapeutą Pawłem Zimoniem, który w styczniu dwukrotnie odwiedził Wrocław prowadząc zajęcia z naszymi zawodnikami. Zajęcie te, to przede wszystkim elementy treningu funkcjonalnego, core i trochę innych nowości :) z bardzo doswiadczonym w tej dziedzinie szkoleniowcem. Jesteśmy przekonani, że zaowocują one jeszcze lepszym przygotowaniem do zblizajacego się sezonu.... Trener Sobczyński odwiedził Choceń, gdzie brał udział w dorocznym zebraniu członków klubu K.O.B. Choceń, w którym biega ponad dwudziestu naszych ślaskowych zawodników. Przy okazji zmierzył sie z trasą ze 100 PK, którą w ramach treningu przed zebraniem przygotowali nasi czescy przyjeciele. Na zebraniu ustalono finansowe zasady funkcjonowania seekcji w 2020 roku i ustalono wstępnie listę startów naszych zawodników w Czechach...  A co nas czeka w lutym? Zgrupowanie kondycyjno-techniczne w Jagniatkowie oraz wizyta niektórych zawodników w Portugalii na kilku treningach i zawodach Portugal "o" Meeting... Czekając na zbliżający się  dużymi krokami sezon pracujemy pełną parą ... Poniżej nasze styczniowe trenowanie z mapą

 

comb 2020


Trening Campus 20200111.A combo
2020 01 18 tr sama rzezba.Chulo
2020 01 26 II zakres.II zakres small

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?