top01To było świetne otwarcie indywidualnych Mistrzostw Polski w tym sezonie przez naszych zawodników. 12.09.2020 w okolicach Szczecina nasi zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację na dystansie klasycznym (królewskim). Były to trudne pod względem technicznym i wymagające fizycznie mistrzostwa. Trasy poprowadzono w terenie morenowym z wieloma podbiegami o bardzo skomplikowanej rzeźbie. Na szczęście byliśmy do tych zawodów dobrze przygotowani i trochę cennego kruszcu przywieziemy do Wrocławia.

Najlepiej wypadła nasza młodzież, która szczególnie solidnie przygotowywała się do tych mistrzostw. Nie wyszło optymalnie, ale na pewno bardzo dobrze. Zawsze należy pamiętać, że rywale też ciężko i solidnie pracują. Na największą zdobycz liczyliśmy w kat KM 18 i 20 i nasi juniorzy nas nie zawiedli.

Pośród juniorów do lat 18 najlepiej wypadli:

Hania Sudół zdobyła złoty medal wśród kobiet, a Stanisław Kurzyp brąz wśród mężczyzn (który tym razem musiał uznać wyższość rywali z Łodzi. W top 6 zameldował się jeszcze jeszcze Jakub Toborek (6m) po dobrym i pewnym biegu.

Rewelacyjnie spisali się młodzieżowcy zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny:

Agnieszka Mazurek i Katarzyna Ciesiółkabyły pierwsze pośród pań, natomiast męska kategoria zwyciężył Mikołaj Krawczyński . Pozostaje tylko, żałować, że tej wyśmienitej formy nie mogą zaprezentować na imprezach o tytuły mistrzów świata czy Europy

Nasz dorobek medalowy wzbogacili seniorzy zdobywając jeden srebrny medal, który zawisł na piersi niezawodnego Wojciecha Kowalskiego. W top 6 znalazł się również Mikołaj Dutkowski (nasz nowy zawodnik) zajmując bardzo dobre 5m. Już tradycyjnie w trakcie zawodów rozdano również medale Mistrzostw Polski Masters z który aż 5 zdobyli nasi zawodnicy:

Kostia Majasow 3m w kat. m35,. Remek Widziewicz 3m w m50, Romek Guga 2m w m65, Kaziu Dura 1m. w m80 i Magda Dura 2m. w k45.

Apetyt na więcej medali zaspokoiliśmy kolejnego dnia startując w Mistrzostwach Polski w Sztafetowym Biegu na Orientację. W zawodach tych zdobyliśmy jeszcze 4 medale Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Polski Masters. Największą niespodzianką był brązowy medal II zespołu naszych juniorów w składzie: Franek Łagoda, Łukasz Strugarek i Artur Ważny, którzy pokazali swoją siłę charakteru i wolę walki (do trzeciej zmiany prowadzili nawet z I naszym zespołem). II miejsce w tej kategorii ze srebrnym medalem zajął nasz I zespół biegnący w składzie Mikołaj Paterek, Kuba Toborek i Stasiu Kurzyp. Apetyt w tej katoegorii był na więcej, ale sztafeta Orientusia Łódź tym razem była dla naszych zawodników za mocna. Kolejne srebrne medale zawisły na szyjach seniorów, którzy po pasjonującej walce musieli w tym roku uznać wyższość kolegów i koleżanek z Grunwaldu Poznań. Nasza męska sztafeta biegła w składzie Mikołaj Krawczyński, Tomek Krivda i Wojtek Kowalski. Drugi nasz zespół w tej kategorii biegnący w składzie Mikołaj Dutkowski, Aleksander Bernaciak i Mateusz Rosłaniec zajął wysokie 6 miejsce. Po świetnym biegu również zespół naszych seniorek stanął na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal. Świetny występ naszego bardzo młodego zespołu w składzie Kasia Ciesiółka, Agnieszka Cych i Agnieszka Mazurek pozwala nam liczyć na wiele sukcesów w tej konkurencji w przyszłości. Bardzo blisko medalu na tych mistrzostwach był zespół naszych juniorek, który zajął 4 miejsce ze stratą 13 sekund do medalu. Dziewczyny biegły w składzie Asia Mazurek, Julka Bala i Hania Sudoł. Kolejne medale zdobyli dla nas nasi mastersi. złoty medal wywalczyli w pięknym stylu Kostia Majasow, Karol Gmur i Piotr Cych w kat M105, Brązowy medal dołożyli jeszcze zawodnicy z najstarszej kategorii Kazimierz Dura, Romek Guga i Remek Widziewicz.
Kolejne mistrzostwa już za 3 tygodnie. Tym razem rywalizacja w biegu nocnym i na średnim dystansie. Trzymajcie kciuki.

119470563 3020072294771655 4891301669450057680 o

 

119471808 3022587677853450 8150158878992263020 o

 

top2

 

top3

 

Śląsk MP Szczecin

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?