Sekcja Biegu na Orientację Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” to 4 grupy zawodników
WiekGrupaOpis
14 - 20 Juniorzy Młodzież do lat 20, która wyczynowo uprawia bieg na orientację. Zawodnicy tej grupy uczestniczą w zorganizowanych treningach 4-6 razy w tygodniu przygotowując się do zawodów rangi Mistrzostw Polski i wyższej. Zawodnicy z minimum II klasą sportową.
21 - 35 Seniorzy Seniorzy uprawiający bieg na orientacje wyczynowo. Grupa zawodników w wieku 21-35 (ale może być więcej) regularnie trenująca i przedstawiająca najwyższy poziom sportowy. Zawodnicy tej grupy walczą o nominacje na imprezy mistrzowskie rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Zawodnicy z minimum I klasą sportową.
14 - 100 Amatorzy Do tej grupy zaliczają się osoby w każdym wieku uprawiający bieg na orientacje przede wszystkim dla swojej przyjemności. Biegają na zawodach ścigając się z rywalami, a największą przyjemność daje im sam udział. Nie uczestniczą w regularnych treningach. Każdy ma swoje własne cele do których dąży w tempie przez siebie wybranym i w jaki chce sposób. Sami decydują, w których zawodach biorą udział. Zawodnicy, którzy zapragną poważniejszego sportu mogą przejść do grupy Juniorów lub Seniorów.
10 - 14 Młodzicy Zawodnicy biegają w barwach MKS MOS Wrocław, który jest formalnie osobnym klubem, a nieformalnie to młodsza część wielkiej orientacyjnej rodziny ŚLASK-MOS zajmująca się szkoleniem dzieci.

 

 

 

Aby zapisać się do naszej sekcji musisz wykonać kilka prostych czynności:
Krok 1.
Jeśli masz 14 lat lub więcej skontaktuj się z kierownikiem sekcji Kalikstem Sobczyńskim aby sprecyzować na jakich zasadach będziesz funkcjonować w sekcji BnO WKS Śląsk. Jeśli masz mniej lat niż 14 skontaktuj się z trenerem koordynatorem MKS MOS Joanną Wysocką, która przekaże Tobie lub rodzicom wszystkie niezbędne informacje. Dane kontaktowe do trenerów znajdziesz tutaj
Krok 2.
Wszyscy zawodnicy grupy juniorów i seniorów posiadają licencje zawodnicze Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Do wyrobienia takiej licencji niezbędne jest wypełnienie i podpisanie DEKLARACJI oraz dostarczenie jej do kierownika sekcji.
Jeżeli chcesz być tylko amatorem bawiącym się orientacją to 2 krok Cię nie dotyczy.
Krok3.
Zawodnicy chcący uprawiać BnO wyczynowo (sportowo) muszą przejść badania w przychodni sportowo-lekarskiej – tel. do rejestracji 71 348 37 34 lub 71 347 33 00 – koszt ok 60 zł – ważność pół roku/. Ważne badanie okaż kierownikowi sekcji. Jeżeli chcesz być tylko amatorem bawiącym się orientacją to również 3 krok Cię nie dotyczy.
Krok 4.
Opłacić składkę członkowską. Wszyscy zawodnicy sekcji zobowiązani są do opłacenia rocznej składki członkowskiej w wysokości 150 zł. Uczniowie i studenci studiów stacjonarnych korzystają ze zniżki i opłacają obniżoną stawkę w wysokości 80 zł.
Krok 5.
Trenuj, startuj i baw się orientacja sportową w barwach Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. W końcu jesteś jednym z najlepszych w Polsce:)

 

 

 

Co zyskujesz?
Młodzicy, Juniorzy, Seniorzy trenujący wyczynowo
 1. Możliwość bycia członkiem największej sportowej rodziny WKS „Śląsk”, która liczy prawie 4000 zawodników w 12 sekcjach sportowych z prawem reprezentowania klubu na wszelkich imprezach sportowych.
 2. Możliwość uczestniczenia w treningach kondycyjnych i technicznych (link do NASZE TRENINGI), obozach i konsultacjach sportowych oraz w zawodach
 3. Konsultacje i pomoc trenerską najlepszej kadry szkoleniowej w Polsce
 4. Zniżki na zakup sprzętu firmy INOV i usługi rehabilitacyjne w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.
 5. Dostęp do wszystkich specjalistycznych map WKS Śląsk oraz do innych map będących w bogatych zbiorach trenerów
Amatorzy
 1. Możliwość bycia członkiem największej sportowej rodziny WKS „Śląsk”, która liczy prawie 4000 zawodników w 12 sekcjach sportowych z prawem reprezentowania klubu na wszelkich imprezach sportowych.
 2. Możliwość bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich treningach technicznych (z mapą).
 3. Konsultacje i pomoc trenerską najlepszej kadry szkoleniowej w Polsce.
 4. Zniżki na zakup sprzętu firmy INOV.
 5. Możliwość wspólnych wyjazdów z grupą wyczynową na zawody i obozy sportowe (na korzystnych warunkach organizacyjnych i finansowych).
 6. Dostęp do wszystkich specjalistycznych map WKS Śląsk oraz do innych map będących w bogatych zbiorach trenerów

 

 

 

Co dajesz?
Wszyscy
 1. Włączasz się do działań promujących bieg na orientację – w miarę możliwości bierzesz udział w organizacji zawodów i innych imprez popularyzacyjnych.
 2. Opowiadasz wszystkim jaki fajny sport uprawiasz… i namawiasz znajomych, rodzinę, dzieci lub rodziców do skosztowania tej przygody.
 3. Reklamujesz WNOF, ZIELONY WROCLAW i O-GAMES :) 
 4. Oklejasz swój lub rodziców samochód … no dobra trochę nas poniosło ;)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?