mpsztafW dniach 20-21.09.2014 w oklicach Nowego Dworu Wejherowskiego rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację na dystansie klasycznym i sztafetowe. Weekend był bardzo udany szczególnie dla naszych sztafet... ale po kolei. Na dystansie klasycznym Mistrzem Polski w kat. Seniorów został Wojciech Kowalski, srebro wywalczyła w kat. K20 Mariya Polishchuk, a brąz przypadł w udziale powracającej po kontuzji Hannie Wiśniewskiej w kat. Seniorek.

Niezwykle blisko medalu, był w M16 Szymon Sosenko, któremu do pudła na klasyku brakło tylko 3 sekundy. W TOP6 ponadto zameldowali się również: Kamila Grobelna (5m. K16), Weronika Cych (6m. w K18); Iga Karbowiak (4m. K20). Swoje medale zdobywali w sobotę również starsi zawodnicy :) W Mistrzostwach Polski Masters na podium stanęli: Kalikst Sobczyński (1m. M40), Remigiusz Widziewicz (2m. M45) oraz Romuald Guga (3m. M55). Wszystkim gratulujemy dobrych wyników.

Niedziela to był dzień Śląska. W Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym wystawiliśmy zespoły w 4 kategoriach (z 6 rozgrywanych) i wygraliśmy 3 z nich. Swoje złoto dorzucili również Mastersi. Mistrzami Polski w Sztafetowym BnO zostali: Wojciech Dwojak, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski w kategorii Seniorów; Weronika Cych, Mariya Polishchuk i Hanna Wiśniewska w kat. Seniorek; Kamila Grobelna, Paulina Mądra i Emilia Zięba w kat. Juniorek Młodszych oraz Remigiusz Widziewicz, Romuald Guga i Kalikst Sobczyński w kat. Masters140. Do pełni szczęścia brakło tylko medalu, który prawie zdobyli juniorzy młodsi. Na mecie zameldowali sie na II pozycji niestety błąd na 3 zmianie skutkował NKL-em.

W trakcie dekoracji wszystkie zwycięskie sztafety otrzymały piękne torty więc zakończyliśmy zawody na baaardzo słodko.

Zdjęcia

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?