cismW ostatni piątek dobiegły końca Wojskowe Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację, które rozgrywane były w austriackim Gussing. Niestety tym razem nasza ekipa wróciła bez medalu, a było tak blisko w drużynie mężczyzn (4m. za Szwajcarią, Rosją i Austrią).

Mistrzostwa już tradycyjnie kończyły sztafety. Tym razem z powodów kadrowych Polska wystawiła tylko dwa męskie zespóły (1 Wensław, Pawlak, Kowalski; 2 Dwojak, Richert, Olejnik), które zajęły odpowiednio 6 i 14 miejsca.

 

Nasz klub na tych mistrzostwach reprezentwali: st.sierż. Wojciech Kowalski, sierż. Wojciech Dwojak i szer. Hanna Wisniewska. Najlepsze miejsca indywidualnie z polskiej ekipy wywalczył Bartosz Pawlak (WKS Grunwald) zajmując na średnim dystansie 10m. i 11m. na klasyku.

Miejsca zawodników WKS Śląsk:
średni dystans: Kowalski 16, Dwojak 26, Wiśniewska 12
dystans klasyczny: Kowalski 28, Dwojak 37, Wiśniewska 27

Wyniki wszystkich biegów (średni, klasyk i sztafety oraz klasyfikacje drużynową znajdziecie na stronie mistrzostw.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?