DSC3967aPonad 170 zawodników zgromadził 4 etap Zielonego Wrocławia. Tym razem organizatorzy nie zabrali uczestników na osiedle czy do parku ale do prawdziwego lasu. Las Pilczycki (w nim rozegrano zawody), pełen był elementów i form terenu, które częściej spotkać można na zawodach na dłuższych dystansach niż na imprezach sprinterskich. Ograniczona przebieżność z dużą ilością gęstwinek i krzaków, wiele obniżeń i dołków oraz wykrotów stworzyło zawodnikom o mniejszym doświadczeniu wiele problemów. Tym bardziej większa była radość z pokonanie tras i z poradzenia sobie z nową sytuacją. Na trasie A najlepiej poradzili sobie Piotr Cych, Kalikst Sobczyński i Mateusz Rosłaniec (wszyscy WKS Śląsk), na trasie B zwyciężył Andrzej Skonieczny (MKS Paulinum J.G.) przed Romanem Trochą (Orientop Wrocław) i Dominiką Niezgódką (Arkady Raszków). Trasa C okazała się najłatwiejsza dla zawodników niezrzeszonych, z których najszybszy był Maciej Lembke, który wyprzedził Jana Pezdę i Magdalenę Cieszkowską-Kuchtę.

W rywalizacji zespołów na trasie MIX zwyciężyła ekipa WADY FIZYCZNE, przed zespołami KLONY i ARKADUSIE4. Od niedawna w ramach ZW rozgrywamy Ligę Szkół, w której rywalizują uczniowie wrocławskich szkół. W tej kategorii najlepszy okazał sie Kuba Toborek, drugie miejsce zajęła Asia Banasiak (oboje z klubu MKS MOS Wrocław), a na trzeciej pozycji uplasował się drużyna nr 3 ze Szkoły Podstawowej Nr 93. Tradycyjnie zawody zakończyło losowanie drobnych upominków, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem :) wszystkich uczestników. Ostatni etap tegorocznej edycji Zielonego Wrocławia odbędzie się 18.10.2015 w trakcie Mistrzostw Polski w Sztafetowym Sprinterskim BnO. Zapraszamy

wyniki, międzyczasy i mapy znajdziesz tutaj

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?