zmiana wksTo był ciężki łykend dla biegaczy na orientację. W Jakuszycach w bardzo ciężkim do biegania terenie zorganizowano Mistrzostwa Polski w BnO na dystansie klasycznym. Skały, kamienie, strome podbiegi, gęsty las i wiele innych przeszkód czekało na trasach, które wielu dały się we znaki. Nasza bardzo liczna ekipa wywalczyła w tym dniu 3 medale Mistrzostw Polski i 3 medale Mistrzostw Polski Masters. Wśród młodzieży najlepiej wypadła Agnieszka Cych zdobywając swój pierwszy medal dla Śląska. Zajęła drugie miejsce w kat. K16. Swój medal w kategorii juniorów dołożył Jacek Okarma, który wywalczył brąz w M18. W seniorach na pudle stanął nasz najbardziej medalodajny zawodnik w całej historii sekcji - Wojciech Kowalski, który zdobył srebro ustępując świetnie dysponowanemu w tym dniu Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald). Poza medalistami w TOP 6 znalazło się jeszcze wielu naszych zawodników, z których część zajęła jedno z mniej lubianych miejsc - 4. Tuż za podium stanęli Weronika Cych w K20, Hanna Wiśniewska w K21, Aleksander Bernaciak w M21 oraz Szymon Sosenko w M18. Piąte miejsce pomimo skręcenia stawu skokowego zajęła Justyna Kostrzewska w K18.


Do medalowego dorobku Śląska swoje indywidualne medale dołożyli: Magdalena Dura 2m. K40; Bartłomiej Pyra 3m M35; Piotr Cych 1m. M45; Romuald Guga 3m. M60 i Kazimierz Dura 1m. M75.

W drugim dniu zawodów ścigaliśmy sie w biegu sztafetowym. Niestety kontuzje kluczowych zawodniczek (Hani z seniorek i Justyny z juniorek) pokrzyżowały nam plany obrony złotych medali w tych kategoriach zdobytych rok temu. Obroniliśmy jedynie złoto w kat. seniorów, w którym nasza sztafeta w składzie: Wojciech Dwojak, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski obroniła sie przed atakami młodszych zawodników wygrywając pewnie rywalizację z UNTS Warszawa (2m.) i Azymutem 45 Gdynia (3m.). O drugi medal MP w Sztafetowym BnO postarały się juniorki młodsze, które biegnąc w składzie Kasia Ciesiółka, Agnieszka Cych i Magda Mądra wywalczyły srebrny medal. Mastersi wrócili ze srebrnymi medalami za sztafety. Zawisły one na szyi Sebastiana Ciesiółki, Bartłomieja Pyry i Piotra Cycha, którzy w kat. M105 zajęli drugie miejsce.

Zawody zorganizowane przez MKS Paulinum Jelenia Góra dostarczyły nam wielu różnych emocji od euforii po rozpacz, ale przede wszystkim odbyły sie na bardzo dobrych mapach w wymagającym terenie i na ciekawych trasach... dobrze, że to całkiem blisko i będzie gdzie potrenować.

Komplet wyników z międzyczasami dostępny jest tutaj

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?