PLAKAT Kratov Volynska

Z wielka przyjemnością informujemy, że w sobotę 17.10.2015 w godz. 11.00-13.00 odbędzie się spotkanie z medalistami Mistrzostw Świata Seniorów Biegu na Orientację: Nadią Wołyńską i Oleksandrem Kratovem. Będziemy mieli rzadką okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń i poznania drogi do mistrzostwa. Przy okazji zadać będzie można wiele pytań, na które nasi goście spróbują odpowiedzieć. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu w sali 24 budynku Hali Wielofunkcyjnej na terenie kompleksu stadionu olimpijskiego przy Alei Paderewskiego (teren Stadionu Olimpijskiego; budynek obok krytej pływalni).

Dla pasjonatów bno gratką może być okazja zobaczenia naszych gości w akcji. W sobotę wieczorem wystartują oni w Mistrzostwach Polski w Nocnym BnO (w barwach WKS Śląsk), a ich bieg będzie można śledzić w centrum zawodów przy pomocy GPS Tracking - MDK Zamek w Leśnicy od godz. 20.30. Oczywiście w niedzielę również wystartują w MP w Sprinterskim Sztafetowym BnO, do obserwowania których zapraszamy na OSiR przy ul.Lotniczej 72 (KS Parasol) gdzie będzie centrum zawodów.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?