HW WKW dn. 17-18.10.2015 we Wrocławiu zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Nocnym BnO oraz w Mistrzostwach Polski w Sztafetowym Sprinterskim BnO. Poza olbrzymim wysiłkiem organizacyjnym jaki nasi działacze włożyli w przygotowanie tych zawodów najważniejszy, ze sportowego punktu widzenia, był udział naszych zawodników w ostatnich w tym roku zawodach mistrzowskich.

Nocne ściganie odbyło sie w Lesie Mokrzańskim, a trasy kończyły sie przy Leśnickim Zamku. W barwach naszego klubu wystartowali nasi ukraińscy goscie, którzy na codzień trenuja w Szwecji: Nadiya Volynska, Oleksandr Kratov i Ruslan Glibow. Zawodnicy o poziomie sportowym, którego próżno szukać w polskich klubach (Nadiya i Oleksandr to medalisci MŚ Seniorów, a Rusłan na ostatnich zawodach PŚ zajął wyskie drugie miejsce) przyjechali do Wrocławia na rekonesans przed przyszłorocznym Pucharem Świata. Start w biegu nocnym nie przyniósł niespodzianki.

Kategorię seniorów i seniore wygrali Oleksandr i Nadiya. Na szczęście pozostali zawodnicy naszego klubu równiez pokazali sportowy pazur. Hanna Wiśniewska zajęła w seniorkach 2 miejsce tracąc na długiej trasie zaledwie 17 sekund do faworyzowanej Nadii ( a jeszcze na kilka PK rzed metą Hanna prowadziła). Również Wojciech Kowalski pokazał, że biegi długie to jego mocniejsza strona i zdobył brązowy medal ustępując jeszcze tylko świetnemu w drugiej części sezonu Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald Poznań). Poza seniorami o medal postarała sie Weronika Cych zajmując w kat. K20 trzecie miejsce oraz Szymon Sosenko w kat. M18, który zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Poza medalami miejsca w TOP 6 wywalczyły 2 kobiety: Agnieszka Cych w K16 (6m.) i Kamila Grobelna w K18 (5m.) i 2 mężczyzn: Mikołaj Krawczyński M16 (5m.) i Aleksander Bernaciak M21 (4m.)

Sztafety Sprinterskie niestety nie były dla nas szczęśliwe. W kat juniorów wystawilismy 3 zespoły z tego dwa pierwsze zostały zdyskwalifikowane (pobranie niewłaściwej mapy i ominiecie jednej części trasy). Pozostały w walce zespół składający sie z najmłodszych zawodników (Emilia Zięba, Filip Ledniowski, Mateusz Rosłaniec, Katarzyna Ciesiółka) uplasował się na 8m. Sztafety seniorów z powodów organizacyjnych zostały unieważnione, a ich powtórka zaplanowana jest na 07.10.2015.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?