DSC 1592Trochę zmęczeni po organizacji Mistrzostw Polski w sobotę całą ekipą punktualnie w niedzielne przedpołudnie wyjechaliśmy do Świerzowa, gdzie tradycyjnie od kilku lat na sportowo świętujemy zakończenie sezonu. I zaczęło się... diabły, pantera, śpioch, batman, strażak, wróżka, panna młoda, pływak, hipsterka, duch, więźniarka, myszka miki, ... no czego tam nie było? Po prostu trzeba obejrzeć zdjęcia, które już wkrótce... Cały ten barwny korowód wystartował w sztafetach, które zaplanowała nasz młodzież. Wystartowało dziesięć 3-osobowych zespołów,  z który najlepsza okazała sie trójka w składzie: diablica, batman i mechanik (Justyna, Wojtas i Kuba); drudzy byli: bokserka, joker i darthmaul (Kamila, Marusz i Kajo), a na trzecim miejscu przybiegli: duch, Polak i człowiek-rakieta (Iga, Kostia i Jacek). Trasy były niewiarygodnie trudne i wymagające olbrzymiej kondycji fizycznej, ale pomimo tych niesłychanych trudności wszyscy ukończyli bieg. Nikt nie zdjął PK w czasie zawodów więc powtórki nie będzie ;).

Po tym wyczerpującym starcie wszyscy udali się na posiłek regeneracyjny. Uczta prawie rzymska... ciasta, sałatki, torty, :))) będzie co zrzucać w zimie. ... Kolejnym punktem programu były wyścigi zespołowe. O najbardziej karkołomne konkurencje postarał się Stefan (mniej znany jako Dawid Stefański), który będąc zawodnikiem WKS Grunwald postanowił sponiewierać zawodników Śląska. W konkurencjach na czworaka, między nogami, tyłem, na pamięć itd najlepszy okazał się zespół TRÓJKA PANIE w składzie: Ola G, Agata, Kamila(Dziołcha), Szymon, Kuba, Karol, Chimek, Piotrek, Kajo, którzy kunsztem wykonywania ewolucji wszelakich i doskonałością w orientacyjnych umiejętnosciach przewyższyli pozostałe ekipy (Atomówki, Dopuszczająca i Pingwiny).
DSC 1598DSC 1601Po części sprawnościowej przyszedł czas na sentymantalno wspominkową :). Pojawił się piękny tort dla trenerów od zawodników wraz z ściskającymi serce podziękowaniami. Odbył się pokaz setki zdjęć z ubiegłego sezonu, po którym zaprezentowano multimedialne wspominki i życzenia z całej Polski dla Wojciecha Dwojaka, który na koniec sezonu zmienił charakter swojej pracy zawodowej w Wojskowym Zespole Sportowym zamykając rozdział "żołnierz-sportowiec profesjonalny". Pojawił się kolejny tort, tym razem dedykowany Wojtkowi.  Było oczywiście ognisko i kiełbaski. Jednym słowem wielki rodzinny piknik. Specjalne podziękowania dla gospodarzy (mamy Wojtka Kowalskiego), Hanki, która kierował całą ekipa organizacyjną, "ekipie startu" odpowiedzialnej za pokaz zdjęć i wiele innych ważkich spraw... a teraz chwila wytchnienia i do pracy bo w 2016 jeszcze większe wyzwania :D 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?