WNOF4 etap zawodów Wrocław Night O-Fight rozegrany we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki był pod wieloma względami wyjątkowy i rekordowy. Poza amatorami pośród wyczynowców w rywalizacji wzieła udział rekordowa liczba reprezentantów Polski, którzy skusili się na bieg we Wrocławiu. Na starcie stanęło 479 osób z czego na trasie A rywalizowało 113 zawodników, na B - 47 i na C -22. W rywalizacji zespołowej brało udział 70 drużyn (211 osób), a w zawodach dla uczniów w ramach Ligi Szkół wystartowało 86 osób. Do tego mapa, z którą biegali zawodnicy składała się aż z 8 map (poziomów). Schody i piętra grały w tym biegu główną rolę, a najlepiej z najtrudniejszą trasą w takich warunkach poradził sobie zawodnik UKS Orientuś Łódź - Krzysztof Rzeńca. Druge miejscezajął zawodnik UKS Azymut 45 Gdynia - Mateusz Wensław, a trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Piłkowski. Na trasie B (o średniej trudności) pierwsze trzy pozycje zajęli odpowiednio: Marcin Jaśków, Robert Puchacz i Tomek Bernaś. Na trasie C zwycięsko rywalizacje zakończyli Sebastian Rosłan, Andrzej Kuryło i Łukasz Krupa. Rywalizacje drużyn zwyciężyła ekipa Agata Meble, przed zespołami Nieeee i Wady Fizyczne. Już tradycyjnie zawody zakończyło losowanie upominków pośród wszystkich uczestników zawodów.

Atmosfera była iście piknikowa. Zawodnicy po starcie (czasem przed) korzystali z pysznych wypieków serwowanych przez organizatorów. Do dyspozycji był również bufet na terenie Narodowego Forum Muzyki gdzie dostępne były napoje i inne dobra. W częsci bufetowej w pięknych wnętrzach NFM mieliśmy okazje do spotkań z innymi pasjonatami biegania z mapą, był czas na omówienie trasy i wszystkich błedów, których się nie ustrzegliśmy. Całe zawody dzięki uprzejmości Narodowego Forum Muzyki miały wyjątkową oprawę i na pewno pozostaną jednym z ciekawszych doświadczeń dla wszystkich uczestników.
Autorem całego tego przedsięwzięcia był Wojciech Dwojak, który przygotował dla wszystkich mapy, trasy i skoordynował wszystkie prace. Biorąc na siebie ciężar tego wydarzenia zorganizował nam wraz z całym zespołem niesamowitą orientacyjną przygodą.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?