wnof16e5Bieg Finałowy 6 edycji Wrocław Night O-Fight tradycyjnie rozegrany został w formie biegu pościgowego. Zawodnicy przez pierwsze 4 etapy zdobywali punkty, które z kolei zostały przeliczone na stratę czasową do najlepszego zawodnika. Najlepszy w kategorii wiekowej startował jako pierwszy, a za nim po czasie równym wyliczonej stracie kolejni zawodnicy. Kolejność na mecie była równoznaczna z zajętymi miejscami w tegorocznej edycji WNOF-u.
Finał odbył się we wtorek 15 marca i obok pasjonujących się tą zabawą mieszkańców Wrocławia i zawodników dolnośląskich klubów przyciągną najlepszych polskich zawodników z Grunwaldu Poznań i Orientusia Łódź (członków kadry narodowej: Bartosz Pawlak, Michał Olejnik, Rafał Podziński). Areną zmagań były wrocławskie Bartoszowice, gdzie powstała specjalnie na ten cel przygotowana nowa mapa.
W przeciwieństwie do wcześniejszych biegów, w których każdy uczestnik sam dowolnie wybierał sobie kategorię, tym razem zawodnicy biegali w odpowiednich grupach wiekowych (juniorzy, seniorzy i mastersi), w których prowadzona jest klasyfikacja generalna. Ponadto tradycyjnie można było wystartować na trasie rekreacyjnej oraz w rywalizacji zespołów w kategorii MIX.


W klasyfikacji Juniorów pośród kobiet (do lat 16) w 5 etapie najszybsza była Kasia Ciesiółka (WKS Śląsk), za którą na 2 i 3 pozycji uplasowały się zawodniczki MKS MOS: Ola Ciura (2m.) i Asia Banasiak (3m.). W klasyfikacj generalnej w tej kategorii pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio: Kasia Ciesiółka (WKS Śląsk), Asia Banasiak i Asia Mazurek (obie MKS MOS). Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej z wtorkową trasa najlepiej poradzili sobie: Filip Ledniowski, Mikołaj Krawczyński i Jakub Czapliński (wszyscy WKS Śląsk), w klasyfikacji generalnej WNOF wygrał Mikołaj Krawczyński przed Jakubem Czaplińskim, a na 3 pozycji uplasował sie Stanisław Kurzyp (MKS MOS).
Na trasie seniorów tym razem najszybsi byli goście z Poznania. 1m. zajął Bartosz Pawlak, drugi był Michał Olejnik (obaj WKS Grunwald), a trzeci był Mikołaj Dutkowski (UKS Arkady Raszków). W generalnej klasyfikacji po 5 etapach zwyciężył Daniel Krasulak (WKS Śląsk) przed Kornelem Jaskułą (Team 360 Stopni) i Dawidem Stefańskim (WKS Grunwald). Pośród pań najszybsze były Weronika Cych, Agnieszka Cych i Paulina Mądra (wszystkie WKS Śląsk), a w klasyfikacji generalnej panie stanęły na podium w tej samej kolejności.
W kategoriach masters w kat. kobiet do rywalizacji stanęła tylko jedna pani - Anna Kurzyp, która tym samym wygrała wtorkowy bieg i cały WNOF. Pośród panów najszybsi byli: Kalikst Sobczyński przed Piotrem Cychem i Dariuszem Becmerem (wszyscy WKS Śląsk), którzy w tej samej kolejności zakończyli klasyfikacje generalną.
W kat MIX najlepsze były zespoły: Wady Fizyczne (1m.), Nie wiemy jak (2m.) i Dwóch Malców (3m.)
Zawody były kolejnym miłym spotkaniem pasjonatów biegania z mapa i kompasem zakończonym tradycyjnym losowaniem upominków pośród uczestników. Wyniki, mapy i wiele innych informacji ze wszystkich etapów znajdziecie TUTAJ

My ze swojej strony GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, KTÓRZY STAJĄC NA STARCIE JUŻ WYGRYWAJĄ :D

Szósta edycja Wrocław Night O-Fight już za nami ... a przed nami Zielony Wrocław... info już wkrótce :) 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?