logo world cup 2016Puchar Świata we Wrocławiu już za nami. To było wielkie święto orientacji we Wrocławiu, Sobótce i Trzebnicy. Dla nas - zawodników, trenerów i sympatyków sekcji biegu na orientacje WKS Śląsk był to przede wszystkim czas niezykle ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. To Wy wraz z wolontariuszami i wsparciem z zewnątrz dźwigaliście z sukcesem główny ciężar organizacji tych zawodów. Z dumą stwierdzam, że obszary, za które odpowiadał Śląsk zostały zrealizowane doskonale. To niezwykła przyjemność mieć świadomość, że nasza sekcja jest w stanie tak mocno i skutecznie zaangażować sie w najwieksze projekty. Większość z nas dopiero teraz może zobaczyć w necie jak wyglądał Puchar Świata widziany oczami uczestników i kibiców, ponieważ w trakcie zawodów zabezpieczalismy ważne elementy tej olbrzymiej machiny z dala od kamer i centrum zawodów. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji to zachęcamy do zapoznania się z materiałami z zawodów na stronie www.worldcup2016.pl  
Bardzo Wam wszystkim dziękuję - Kalikst Sobczyński - Kierownik Sekcji BnO WKS Śląsk.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?