IMG 20161106 WA0118

Ponad 40 osób świętowało w Jagniątkowie zakończenie sezonu 2016 roku. Brakowało niestety naszych eksportowych zawodników, szlifujących forme w Portugalii przed ostatnim ważnym startem w tym roku. Mowa oczywiście o Hance Wiśniewskiej i Wojtku Kowalskim szykujacych sie do Wojskowych Mistrzostw Świata, które juz za kilka dni odbędą się w Brazylii - BARDZO MOCNO TRZYMAMY ZA NICH KCIUKI :). ... a tym czasem w Jagniatkowie spotkali się nasi zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych, trenerzy i osoby wspierające naszą sekcje nie tylko duchem ale przede wszystkim pracą.

2016 rok był dla nas bardzo udany. Agnieszka Cych zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym. Był to juz 8 medal tej imprezy zdobyty przez zawodnika z naszego klubu. Jest jeszcze szansa na zwiększenie tegorocznego dorobku medalowego na arenie międzynarodowej przez Hanie i Wojtka. Już tradycyjnie nasi zawodnicy obecni byli na wszystkich mistrzowskich imprezach - w Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych w Polsce poza Agnieszką Cych startował Mikołaj Krawczyński, na Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwajcarii reprezentowała nas Weronika Cych, a na Mistrzostwach Europy Seniorów w Czechach kibicowalismy Wojtkowi Kowalskiemu i Hannie Wiśniewskiej. Ta ostatnia reprezentowała nas również na Mistrzostwach Świata w Szwecji.


IMG 20161106 WA0125Nasi zawodnicy przy dużym zaangażowaniu  zdobyli wW Mistrzostwach Polski 22 medale, a w Mistrzostwach Polski Masters 20 medali. Najskuteczniej zbierali je Wojtek Kowalski, Hanna Wiśniewska, Justyna Kostrzewska i Piotr Cych, Którzy stawali na podium po 5 razy. 4 razy na pudle meldowali sie Szymon Soseno i Romuald Guga. 3 razy swoje medale odbierali Agnieszka Cych, Paulina Mądra, Kazimierz Dura i Remigiusz Widziewicz. Po 2 zdobyli Jacek Okarma, Aleksander Bernaciak, Mikołaj Krawczyński, Daniel Krasulak i Kalikst Sobczyński, a z jednym medalem (w kilku przypadkach tym pierwszym wymarzonym) tegoroczne zmagania zakończyli Agnieszka Mazurek, Katarzyna Ciesiółka, Wojciech Dwojak, Bartłomiej Pyra, Dariusz Becmer, Ewa Kozłowska (Mistrzyni powraca) i Magdalena Dura. Poza polskimi mistrzostwami nasi zawodnicy rywalizowali w czempionacie Czech skąd z medalami wracali Agnieszka Cych, Piotr Cych i Kalikst Sobczyński. Jednak nasza sekcja to nie tylko medaliści. Swoją rolę odegrał każdy zawodnik, który trenował, walczył na zawodach i był częścią zespołu. Niestety, jak to juz w sporcie bywa, nie wszyscy mogli wystąpić na podium, ale wszyscy się o nie bili stwarzając atmosferę serdeczności w wspierając się wzajemnie w trudniejszych chwilach. Oczywiście nie mogłoby się to wszystko wydarzyć bez trenerów: Remigiusza Widziewicza, Piotra Cycha, Kostiantego Majasowa i Kaliksta Sobczyńskiego. Swój wkład w te wyniki ma również MKS MOS, który w osobach Marcina Szczygła, Dawida Stefańskiego i Joanny Wysockiej wykonuje tą najtrudniejszą pracę związaną z naborami i dostarcza nam kolejnych zawodników. Poza sukcesami sportowymi możemy pochwalić się również osiągnięciami w organizacji imprez. Pod wodzą Wojtka Dwojaka zorganizowaliśmy Puchar Świata i O-Games. We Wrocławiu zorganizowaliśmy 5 etapów WNOF i 5 etapów Zielonego Wrocławia oraz 4 etapy Otwartych Mistrzostw Wroclawia. Dodatkowo imprezy szkolne w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Współrealizowaliśmy duży projekt pod kierownictwem Adriana Kopczyńskiego i Agnieszki Stachury organizując zajęcia pokazowe z bno w kilkudziesięciu szkołach Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Do tego mamy jeden z najlepszych zespołów sędziowskich skladajacy sie z rodziców zawodnikó, który obsłużył w tym roku ok. 20 imprez od Otwartych Mistrzostw Wrocławia zaczynając, przez Mistrzostwa Polski Lesników, Mistrzostwa Europy Juniorów, kończąc na Pucharze Świata... no i do tego wszystkiego zorganizowaliśmy praktycznie przez cały rok 6 razy w tygodniu treningi dla młodzieży, obozy kondycyjne i techniczne (m.in. w Szwecji)...ufff dużo tego wszystkiego :)))... Jednak naszym największym osiągnięciem jest to, że udało nam sie stworzyć Grupę ludzi w każdym wieku ogarniętych pasją, którzy dobrze czują sie w swoim towarzystwie :)))

emi i piotrI tak właśnie czuliśmy się w Jagniątkowie, spędzając czas na spacerach, treningach, rozgrywkach w piłkarzyki, tenisa stołowego i darta oraz biesiadując i rozmawiając do rana. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego biegu sztafetowego. W tym roku rywalizowaliśmy w zespołach dwuosobowych w 4-zmianowych sztafetach. Walka była zacięta i do samego końca, a zwycięstwo przypadło Karolowi Gmurowi i Kubie Czaplińskiemu. Na drugim miejscu uplasowali sie Kasia Ciesiółka z Piotrem Ostojem, a walkę o trzecie miejsce pomiędzy zespołami Mateusza Lubaka i Sebastiana Ciesiółki oraz Jacka Okarmy i Emilii Zieby, które ścigały się do samej mety wygrał zespół Mateusza i Sebastiana o 2 sekundy (kompletne wyniki).
cychowny 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?