kmp podium
Na zakończenie sezonu 2016 w biegu na orientację Polski Związek Orientacji Sportowej ogłosił klasyfikację Klubowych Mistrzostw Polski. 
Klubowym Mistrzem Polski został WKS Śląsk. Na niższych stopniach podium znalazły się UNTS Warszaw (2m.) i UKS Orientuś Łódź (3m.) Sklasyfikowano 37 klubów, z których pierwsze osiem uzyskało status I ligowych na kolejny sezon. Poza medalistami w tym gronie znalazły się następujące kluby (wg kolejności na wynikach): WKS Wawel Kraków, UKS Azymut 45 Gdynia, UKS Azymut Pabianice, UKS Siódemka Rumia i WKS Grunwald Poznań. Chlubimy się tym, że klub nasz od kiedy pierwszy raz wspiął sie na podium w tej klasyfikacji (w 1989 roku) ani razu z niego nie spadł. Nawet po wydzieleniu MKS MOS, co spowodowało, że we wszelkich klasyfikacjach nie możemy wspomagać się wynikami młodzików. MKS MOS zajął w tej klasyfikacji 15 pozycję (w 2015 był 20ty), która z uwagi na dysponowanie tylko zawodnikami do 14 roku życia jest bardzo dobra i w II lidze jest jedynym klubem skladającym się tylko z dzieci i mlodzikow. Zasługi MOSu w wynikach Śląska najłatwiej dostrzec na liście naszych zawodników, na której prawie wszyscy zawodnicy mają w swojej karierze szkolenie i starty w barwach tego klubu (prowadzonego przez byłych i aktualnych zawodników Śląska :)

Od dzisiaj wszyscy zawodnicy naszego klubu na kolejny sezon są MISTRZAMI POLSKI :))) 

W klasyfikacji KMP podliczono punkty jakie zdobywali zawodnicy na następujących imprezach:

- bieg klasyczny KMP - Jakuszyce
- sztafeta klubowa - Jakuszyce
- sprint MP - Łódź
- sprint P.Najmłodszych - Garczyn
- bieg klasyczny P.Najmłodszych - Garczyn
- sztafeta P.Najmłodszych - Garczyn
- sztafety MP - Batorz
- bieg nocny MP - Zielona Góra
- średni dystans MP - Zielona Góra 

Poniżej prezentujemy dorobek punktowy wszystkich klubów. 

kmp

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?