KM18
Ostatni z "mistrzowskich" weekendów w tym roku już za nami, a był to bardzo bogaty sportowo czas. Pierwsi do walki w sobotnie przedpołudnie stanęli Mikołaj Krawczyński, Justyna Kostrzewska i Kalikst Sobczyński. O godzinie 11 w okolicach Cervenej Vody wystartowali na pierwszych zmianach Mistrzostw Czech w Sztafetach w barwach K.O.B. Choceń. Na szybkich, technicznych i niezbyt górzystych (jak na Czechów) trasach świetnie zaprezentował się zespół juniorów z Mikołajem w składzie (II zmiana Švadlena Michal, III zmiana Křivda Tomáš). Mikołaj po dobrym biegu przyprowadził swój zespół na 4 pozycji jedynie 17 sekund za prowadzącymi. Po drugiej zmianie, na której biegł 16-letni Michał ekipa CHC niestety spadła na 9 pozycję. Na szczęście na III zmianie pobiegł niezawodny Tomáš, który wyciągnął swój zespół na III miejsce dające pierwszy historyczny sztafetowy medal K.O.B. Choceń. Justyna Kostrzewska startowała w seniorkach, a jej zespół ukończył na 23 pozycji, a sztafeta tr.Sobczyńskiego w mastersach ukończyła na 9 pozycji... 

 

 22228099 10156718995489578 3234783008572537957 n

Zanim nasi "Czesi" dojechali do Piechowic, główna siła naszego klubu była już przygotowana do walki na nocnych trasach. Mistrzostwa Polski w Nocnym Biegu na orientację tym razem zawitały w Góry Izerskie w Piechowicach (Grzbiet Kamienicki na zboczach Góry Ciemniak). Już samo dojście na start dało zawodnikom przedsmak tego co ich czeka, ponieważ ostatnia część dojścia była istną wspinaczką. Rywalizacja niestety nie poszła po naszej myśli. Wyniki jakie uzyskaliśmy były dobre, choć zdecydowanie poniżej oczekiwań - zwłaszcza jeśli chodzi o dorobek medalowy. Jedyny medal MP wywalczyła dla nas Hanna Wiśniewska (na zdj. poniżej) zdobywając w seniorkach srebrny medal (wygrała Ola Hornik WKS Grunwald Poznań, a trzecia była Paulina Cygler WKS Wawel Kraków). Swój krążek w mistrzostwach masters dołożył Kazimierz Dura w kat M75. Blisko upragnionego medalu był Jakub Czapliński, który w kat. M18 zajął bardzo dobre 4 miejsce i bardzo długo na wynikach wisiał na pudle. W tej samej kategorii po dobrym biegu na 6 miejscu zameldował się Mateusz Rosłaniec. 4 miejsce również stało się udziałem naszego najbardziej utytułowanego zawodnika Wojciecha Kowalskieg w M21 oraz mastersów: Magdaleny Dury w K45 i Piotra Cycha w M45. Wojtek podobnie jak na MP na dystanse klasycznym musiał również tym razem uznać wyższość swoich reprezentacyjnych kolegów. W TOP 6 zameldowali się jeszcze Paulina Mądra w K20 5m. oraz Stanisław Kurzyp w M16 i Szymon Sosenko w M20 (obaj 6m.). O dużym pechu może mówić Agnieszka Mazurek z K16, której na starcie, jeszcze przed rozpoczęciem biegu, kompas odmówił współpracy pozbawiając ją tym samym możliwosci walki o dobry wynik... na szczęście nastał dzień i wszystko wróciło do normy :)))

NMPK21

Do niedzielnych Mistrzostw Polski w Średniodystansowym BnO przystąpiliśmy lekko rozdrażnieni wczorajszym medalowym deficytem. Po załadowaniu akumulatorów w Koralowej Ścieżce i wdrapaniu się na start przystąpiliśmy ponownie do walki i to znacznie skuteczniej. Wojciech Kowalski przypomniał sobie jak się zdobywa złote medale i tym razem zwyciężył swoich młodszych kolegów zdobywając swój 66-ty (w tym 37 złoty) medal mistrzostw Polski. Ponownie na podium stanęła Hanna Wiśniewska w seniorkach. Tym razem na jej piersi zawisł medal brązowy (to 42 medal MP w jej karierze). Młodsi zawodnicy również się dopasowali do starszych meldując się w dużej grupie na podium. Agnieszka Mazurek po wczorajszych kłopotach z kompasem zdobyła swój piąty medal w tym sezonie... tym razem brązowy. Najpiękniej wyglądało podium w kat KM18 (górne zdjęcie) ponieważ na 6 dekorowanych osób 4 były z naszego klubu. Wśród dziewcząt złoto zdobyła Agnieszka Cych (6 medali w 2017), a Katarzyna Ciesiółka była druga, natomiast wśród panów drugi był Mikołaj Krawczyński (podobnie jak Aga zdobył 6 medali w 2017), a trzeci Mateusz Rosłaniec. W kategorii młodzieżowców brązowy medal zdobyła Emilia Zięba. W TOP6 MP poza medalistami znaleźli się również: Szymon Sosenko M20 (4m.), Stanisław Kurzyp M16 (5m.) i Paulina Mądra K20 (5m.). Wyniki cieszą nas ogromnie, zwłaszcza tych zawodników, ktorzy zdobyli swoje pierwsze indywidualne trofea :).  Tym razem również mastersi spisali się na medal. Złoto padło łupem Piotra Cycha (M45) i Remigiusza Widziewicza (M50), a srebrne medale otrzymali Kalikst Sobczyński (M45) i Kazimierz Dura (M75)

km21

... no tośmy sie odkuli

I na koniec dobra wiadomość. Po podsumowaniu Klubowych Mistrzostw Polski 2017 okazało się, że ponownie wygraliśmy tą klasyfikacje zostając NAJLEPSZYM KLUBEM BIEGU NA ORIENTACJĘ W POLSCE :)... za co serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM, RODZICOM i WSPIERACZOM którzy tworzą wspólnie tą wspaniałą i sprzyjajacą pracy atmosferę.

KMPpodium

... i to by było na tyle :)))

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?