P 213Przygotowując sprawozdania i materiały do rozliczeń tego co osiągnęliśmy w 2017 roku dla wszelkich instytucji i organizacji (oraz przede wszystkim dla tych, którzy dbają o to aby m.in. biegacze na orientację w WKS "Śląsk" otrzymali przynajmniej minimum tego co gwarantuje spokojne trenowanie i zapewnia udział w zawodach zaplanowanych przez trenerów) nie sposób było uciec od liczb. Liczb, które w sporcie są dosyć bezduszne, bo nie oddają ilości pracy, zaangażowania, poświęcenia czy goryczy porażek,... ale pozwalają na ogólną ocenę tego co się wydarzyło... a wydarzyło się wiele. The World Games, Mistrzostwa Świata Seniorów, Wojskowe Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Europy Juniorów i Mistrzostwa Polski to całkiem spory pakiet mistrzowskich imprez, z których żadna nie odbyła bez udziału naszego zawodnika. Wyniki w imprezach międzynarodowych podsumowaliśmy w poście z 31.07.2017. A jak ogólnie wypadły nam Mistrzostwa Polski?

Na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 31 medali + 15 medali mastersów co daje bardzo przyzwoity wynik. Najbardziej cieszą medale juniorów, a w tym roku spisywali sie znakomicie. Zwłaszcza 4 zawodników wyrosło nam na prawdziwych kolekcjonerów. Najbardziej obłowił się Mikołaj Krawczyński z kat. M18, który upolował 6 medali z tego 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy (dołożył do tego brązowy medal Mistrzostw Czech w sztafetach). Nie gorszym wynikiem może pochwalić się również Agnieszka Cych z kat. K18, która również zdobyła 6 medali MP w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, a doliczając do tego brąz z Mistrzostw Europy została bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką klubu w tym sezonie. Ale nie tylko juniorzy z "osiemnastek"wybrali się po medale jak na grzybobranie. Medale zasmakowały również dwójce juniorów młodszych, którzy zdobyli po 5 sztuk. Agnieszka Mazurek kat. K16 odebrała na podium 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale, a Stanisław Kurzyp kat. M16 pochwalić się może 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem. Tak duży dorobek pozwolił tym zawodnikom przesunąć się w klasyfikacji medalowej wszechczasów naszej sekcji. Agnieszka Cych jest teraz na 19 miejscu, Mikołaj Krawczyński 22, Agnieszka Mazurek  24, a Stanisław Kurzyp, który jest pierwszy sezon w Śląsku od razu wskoczył na 28 miejsce (sklasyfikowanych jest 117 zawodników, którzy zdobyli medale MP - jednak wykaz nie obejmuje medali w kat. masters).  Poza wymienioną czwórką w tym roku na podium MP (poza mastersami) stawało jeszcze 9 innych zawodników: Szymon Sosenko, Justyna Kostrzewska, Hanna Wiśniewska, Wojciech Kowalski, Aleksander Bernaciak, Weronika Cych, Mateusz Rosłaniec, Katarzyna Ciesiółka i Emilia Zięba. To głównie oni są autorami sukcesów naszego klubu, ale bez wsparcia pozostałych zawodnikow, którzy często tuz za podium dokładają swoje punkty, nie byłoby zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Polski, które jest najcenniejszym naszym zespołowym trofeum... co teraz?... czas na 2018, show must go on :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?