Mp logotyp plus biały pasekW imieniu Dolnoślaskiego Związku Orientacji Sportowej zapraszamy wszystkich orientalistów i pasjonatów biegania z mapą na teren Dolnego Śląska. To właśnie na terenie gminy Świdnica, w dwóch miejscowościach: Bystrzyca Górna i Złoty Las rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach. Organizatorami zawodów są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Polski Związek Orientacji Sportowej.
W programie dodatkowo dwie imprezy towarzyszące - bieg sprinterski w Parku Harcerskim w Świdnicy oraz bieg na dystansie średnim w miejscowości Złoty Las. 

DZOS zapewnia profesjonalne mapy stworzone przez zespół doświadczonych kartografów, niebanalne trasy poprowadzone przez malownicze tereny przedgórza Sudeckiego, wspaniałą atmosferę podczas zawodów. A to wszystko już 22-23 września 2018. Zapraszamy do zapisów!


Zgłoszenia

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w biegu klasycznym oraz w biegu sztafetowym - są to zawody dla biegaczy posiadających ważną licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Jeśli masz licencję - śmiało zgłaszaj się przez formularz zgłoszeniowy Jeśli nie masz licencji, a mimo to chcesz wystartować, wypełnij wniosek o nadanie jednorazowej licencji  i walcz o tytuł Mistrza Polski. W zawodach obowiązują kategorie wiekowe. Więcej informacji o zawodach przeczytasz na naszej stronie internetowej.

Zawody towarzyszące Mistrzostwom Polski - jeśli chcesz pobiegać z mapą, ale szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski zostawiasz innym, zgłoś się na zawody towarzyszące! Przygotowaliśmy dla Ciebie bieg sprinterski w Parku Harcerskim w Świdnicy oraz bieg średniodystansowy w Złotym Lesie - po terenie, w którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski. Proponujemy do wyboru 4 kategorie o zróżnicowanej długości i poziomie technicznym tras - możesz wybrać tą idealną dla siebie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie
.

Harmonogram zawodów:

22.09.2018 - sobota: 
13:00 - start pierwszego zawodnika Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w biegu na dystansie klasycznym w Bystrzycy Górnej 
16:00 - start pierwszego zawodnika zawodów towarzyszących w biegu na dystansie sprinterskim w Parku Harcerskim w Świdnicy 
18:30 - ceremonia dekoracji Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters oraz zawodów towarzyszących na terenie OSiR w Świdnicy 

23.09.2018 - niedziela: 
10:00 - start pierwszej zmiany sztafet Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w Złotym Lesie “Nad Zalewem” 
12:30 - start zawodników zawodów towarzyszących w biegu na dystansie średnim w Złotym Lesie “Nad Zalewem” 
14:00 - ceremonia dekoracji Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters oraz zawodów towarzyszących w Złotym Lesie “Nad Zalewem”

Więcej informacji na stronie:
www.mp2018.pl

Kilka fotek z terenu

IMG 6558 e1532419774348

IMG 6551 e1532419466782

IMG 6550 e1532419666432

IMG 6549 e1532419435832

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?