44051347 2074611589251375 8900327450370637824 n 1

Po bardzo udanych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie klasycznym i sztafetach nie było czasu na świętowanie, ani na odpoczynek. Trzy tygodnie jakie zostały do Mistrzostw Polski w Nocnym BnO i na średnim dystansie to jednak niezbyt dużo, aby przestawić taktykę biegania klasyków ze sposobu dziennego na nocny oraz dołożyć umiejętności specjalne związane z biegiem średniodystansowym.
Zaczęliśmy już w środę trzy dni po sztafetach od kombinowanego treningu nocno-middlowego w Lesie Rędzińskim … trasy zaplanowano na stałych punktach bez odblasków w terenie z mikrorzeźbą gdzie dokładność wejścia i pilnowania kierunku miały znaczenie decydujące.

NOC REDZIN 20180926.LONG ikona

W weekend na dwa tygodnie przed MP nasza ekipa się rozdzieliła. Najszybsi juniorzy pojechali do Czech gdzie w piątek wystartowali w Mistrzostwach Czech w Sztafetach Sprinterskich zdobywając brązowy medal. W skład sztafety wchodzili: Kasia Ciesiółka, Mikołaj Krawczyński, Miša Švadlena i Agnieszka Mazurek. Ekipa ta wzmocniona jeszcze Stasiem Kurzypem wystartowała w sobotę i niedzielę w Pucharze Czech w Sztafetach. Teren był świetny do przygotowań pod middle, a start na Air+ był idealnym sposobem na doskonalenie płynnego biegu (bez zatrzymań w ok. PK).

 teren sztafet ---> sztafety CR

Zawodnicy, którzy pozostali we Wrocławiu w sobotę trenowali w Obornikach Śląskich nocne bieganie na wariantowej trasie, a w niedzielę przygotowywali się pod middla w Złotym Lesie na mapie z MP Sztafetowych.

NOC 201800929.Long ikona   middlezlotylasikona

Kolejna środa to znowu nocny trening na trzebnickiej morenie… warianty, muldy, zielono… było wszystko to, co w ocenie naszych trenerów mogło być kluczowe podczas biegu nocnego na zbliżających się MP.

Trening Trzebnica NOC 20181003.Longikona

Weekend na tydzień przed MP ponownie zastosowaliśmy układ treningowy sobota nocny, niedziela średni. Tym razem w nocy biegaliśmy po ślężańskich jarach. Z jednej strony ciągła walka z rzeźbą w nocy, a z drugie trasa ustawiona tak aby linie łączące PK często się przecinały. Zmuszaliśmy w ten sposób zawodnikow do ciągłej koncentracji i pilnowania kolejnosci PK. Spodziewaliśmy się trochę "poplątanych" trasy na MP powodu niezbyt dużego terenu przeznaczonej na nocny bieg.

2018 10 06 night ikona

W niedziele ponownie wybraliśmy się na arenę ostatnich MP. Tym razem w teren klasyka, gdzie realizowaliśmy trening wybitnie pod średni dystans.

2018 10 07 middleikona
Ostatni nocny szlif odbył się we wtorek na 4 dni przed MP. Oborniki Śląskie i mapa ze stałymi PK bez odblasków pozwoliły naszym zawodnikom upewnić się, ze są gotowi… 

kura

… i byli gotowi. Cały trening techniczny oczywiście był odpowiednio "obtoczony" treningiem uzupełniajacym dodatkowo wsparcie teoretyczne dołożył jeszcze nasz Superbysior czyli Wojtek Kowalski przygotowując nam zabawę przed kompem. Towszystko dało taki efekt... .  

W Mistrzostwach Polski i MP Masters w Nocnym i Średniodystansowym BnO zdobyliśmy 23 medale z tego 11 złotych.
Naszymi bohaterami zostali Stanisław Kurzyp i Agnieszka Cych... podwójni złoci medaliści tego weekendu... :)))

W biegu nocnym swoje kategorie zwyciężyli: Stanisław Kurzyp M18, Mikołaj Krawczyński M18, Agnieszka Cych K20, Wojciech Kowalski M21, Romuald Guga M60 i Kazimierz Duraz M75. Srebrne medale zdobywali głównie mastersi: Kostiantyn Majasow M35, Karol Gmur M40 i Kalikst Sobczyński M45. Naszą kolekcję medalową o krążki brązowe wzbogacili: Miša Švadlena M18 i Pavel Švadlena M40. Poza medalistami w TOP6 znaleźli się jeszcze: Hanna Sudoł 5m. K16, Agnieszka Mazurek 5m K18, Katarzyna Ciesiółka 6m. K18, Weronika Cych 5m. K21, Mateusz Rosłaniec 4m. M18 i Aleksander Bernaciak 4m. M21.

Do niedzielnego średniodystansowego ścigania przystąpiliśmy jeszcze bardziej skupieni. Kilka ważnych rozmów miało poprawić sytuacje w tych kategoriach, w których nocne zmagania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu… i ruszyliśmy do boju ponownie ze świetną skutecznością. Zazłociło ponownie tym razem z większym udziałem naszych dziewczyn. Medalami z tego najcenniejszego kruszcu zaopiekowali się: Stanisław Kurzyp i Hania Sudoł, którzy wygrali w kat. do lat 16, Agnieszka Mazurek z K18, Agnieszka Cych K20, Kalikst Sobczyński M45 i Remigiusz Widziewicz M50. Ze średniodystansowym srebrem do domu wrócili: Mikołaj Krawczyński M18, Kostiantyn Majasow M35, Pavel Švadlena M40 i Kazimierz Dura M75. Brązowe medale stały się udziałem Katarzyny Ciesiółki K18, Karola Gmura M40 i Romualda Gugi M60.  W TOP6 poza medalistami uplasowali sie jeszcze: Emilia Zieba 6m. K20, Miša Švadlena 4m. M18, Mateusz Rosłaniec 5m. M18 i Wojciech Wiktor 5m. M35. 

Do tego olbrzymiego medalowego dorobku doszło 8 złotych medali, którymi uhonorowani zostali nasi trenerzy... swój wkład w ich zdobycie włożyli wszyscy szkolenowcy Ślaska i MKS MOS, którzy pracowali z tymi zawodnikami w ostanim roku jak i w latach wczesniejszych: Kalikst Sobczyński, Kostiantyn Majasow, Piotr Cych, Remigiusz Widziewicz, Joanna Wysocka, Marcin Szczygieł i Romuald Wysocki.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za zaangażowanie bez wzgledu na wynik i za walke do samej mety. Szczególne podziękowani dla rodziców, bez których mobilność naszej sekcji byłaby bardzo ograniczona... a trenowanie nie byłoby takie łatwe i przyjemne.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?