88197245 184727059641571 8125881019392851968 n

Kolejny miesiąc ciężkiej pracy za nami. Na początku lutego jedziemy oczywiście do Jagniątkowa, który od wielu lat jest naszą bazę do treningu biegowego. Tym razem stawiamy równocześnie na przygotowania techniczne. Już w drugi dzień czeka nas ciężka walka ze swoimi słabościami, bo trasa z długimi przebiegami ma zdecydowanie bardzo wysoko powieszoną poprzeczkę. Pomimo sporych trudności z przewyższeniami pokonywanymi w śniegu wszyscy radzą sobie dobrze, a co ważniejsze, każde drobne niepowodzenie jeszcze bardziej mobilizuje nas do pracy. Kolejny trening na mapie oferuje nam możliwość pościągania się. Kilka tras o długości ok 1,5km w przecudnym lesie w okolicach „Chybotka” daje nam wiele satysfakcji… i wcale nie przeszkadzała nam wszechobecna woda :). Ostatnie spotkanie z mapą w czasie tego obozu ponownie było w Przesiece gdzie zawodnicy musieli zmierzyć się z korytarzem…

Poza treningami z mapą biegamy szybko na drodze pod reglami i ostro ćwiczymy z Zimim… a mocy przybywa :D

IT Cicha Dolina 2019 KM.LONGzdj. długie przebiegi na otwarcie :)

W czasie gdy my biegamy po zaśnieżonych Karkonoszach Agnieszka Mazurek w towarzystwie przyjaciół z Wawelu Kraków i Czech przeprowadza rekonesans w Portugali w okolicach Aguiar de Beira gdzie w 2021 roku ścigać się będą najlepsi na świecie junirzy podczas MŚ Juniorów... teren bardzo wymagający zarówno fizycznie jak i technicznie... wystarczy spojrzeć na mapę

Sr da Agonia

... a my po powrocie z Jagniątkowa mamy dzień przerwy i zmiana klimatu. Połowa jagniątkowskiej ekipy leci do Portugalii na pierwsze testy w tym sezonie. Portugal „O” Meeting to bardzo dobrze zorganizowane 4-dniowe zawody gdzie zawsze znajdzie się mocna ekipa do pościągania. Z naszego klubu ścigają się głównie osiemnastki w liczbie 6 osób. W ramach POM’20 ścigamy się na 3 middlach i 1 klasyku oraz zaliczamy jeden extra sprint. Gwiazdą naszej ekipy jest Stanisław Kurzyp, który z 5 biegów zalicza 4 zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Świetnie prezentuje się również nasz świeży nabytek Mikołaj Paterek (wychowanek HKS Azymut Mochy, który w tym roku startuje w barwach Śląska) który regularnie wchodził do TOP6, a z pań zdecydowanie najlepiej biega Hanna Sudoł (na zdjęciu na górze), która również stale pojawia się na mecie blisko czuba. Wszyscy dajemy z siebie wszystko i z każdym kolejnym startem staramy się poprawić wcześniejsze niedociągnięcia nawigacyjne... a w prezencie za walkę do końca trafiamy na karnawał... kolory, słońce, radość (zobacz tutaj)

... a poniżej próbka tego czego doświadczamy w Portugalii 

P1010730smallerStanisław na mecie klasyka

M18

W18middle

M18 middle

M45

    87280703 3219300828098001 2012722288809476096 o 87260580 187056572638609 6376622023203880960 n

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?