Aga MazurekMaj bieżącego roku był niezwykle obfity w starty o medale Mistrzostw Polski. Zaczęło się 08.05.2021 w okolicach Skarżyska-Kamiennej. Tego dnia we wsi Antoniów UNTS Warszawa zorganizował Mistrzostwa Polski w Nocnym Biegu na Orientację. Trasu były niezwykle trudne technicznie co sprawiło zawodnikom wiele problemów. Dzień później w rejonie Skałek Piekło nad Niekłaniem rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientacje na średnim dystansie. Było inaczej niż w nocy, ale równie ciężko technicznie. Ten weekend na pewno należał do Stanisława Kurzypa, który w kategorii młodzieżowców (do lat 20) w obu konkurencjach uplasował się na pierwszych miejscach zdobywając podwójne złoto. Również ze złotym medalem zakończyła rywalizację wśród młodzieżowców w biegu średniodystansowym Agnieszka Mazurek, która wygrała bezapelacyjnie ze znaczna przewagą nad rywalkami.

Dorobek medalowy naszej młodzieży wzbogacił Jakub Jończy, który zdobył srebro w biegu nocnym w kat. juniorów (do lat 18) oraz Ola Ciura, która zdobyła medal brązowy w biegu nocnym młodzieżowców. Pośród seniorów świetnie zaprezentował się nasz najlepszy zawodnik "niezniszczalny" Wojciech Kowalski, który w biegu nocnym zdobył brąz, a w biegu średniodystansowym srebro. Dorobek naszego klubu powiększyli jeszcze nasi mastersi, którzy w Mistrzostwach Polski Weteranów zdobyli 1 złoty medal, 2 srebrne i 6 brązowych.

M20 średni

Zawodnicy jeszcze nie odetchnęli, a już w kolejny weekend 14-16.05 ścigali się we Włocławku i okolicach w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. W piątkowe popołudnie rozegrano bieg sprinterski, w sobotę zawodnicy rywalizowali na dystansie klasycznym, a w niedzielę przeprowadzono najbardziej emocjonującą z konkurencji – sztafety. Pojawiliśmy się tam również my, w końcu bronimy tytułu , ale jeśli go oddamy po pięknej sportowej walce - żalu nie będzie, wszak rywale są znakomici.

Nasi zawodnicy biegali bardzo różnie, ale w większości skutecznie. Niestety przydarzyło się kilka dyskwalifikacji co nas trochę zasmuca. Wracają do tego co dobre, to jak widać poniżej całkiem dobrze się obłowiliśmy zdobywając 30 medali: 11 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych.
W sprincie najlepiej pobiegli: Kuba Jończy 3m M18; Staś Kurzyp 2m M20; Ola Ciura 2m i Aga Mazurek 3m w kat. K20, Cych Piotr 3m M40; Karol Gmur 1m M45; Kalikst Sobczyński 2m M50; Joanna Wysocka 3m K50; Remigiusz Widziewicz 1m M55; Romek Guga 3m M60, Andrzej Gorajski 3m M70 i Kaziu Dura 1m M80
.

W drugim dniu zawodów rywalizacje przeniosła się do lasu na królewski dystans jakim jest klasyk i również tu pokazaliśmy się z jak najlepszej strony:

Janek Majowski 3m M16, Staś Kurzyp 1m M20, Ola Ciura 3m K20, Agnieszka Cych 3m K21; Wojtek Kowalski 1m M21, Alek Bernaciak 3m M21, Kostia Majasow 2m M35, Piotrek Cych 2m M40, Karol Gmur 1m M45, Remek Widziewicz 1m M55; Romek Guga 2m M65 i Kaziu Dura 1m M80.

Jednak to co najciekawsze wydarzyło się dnia trzeciego. Sztafety!!! Wystawiliśmy 11 zespołów, z których 7 stanęło na podium. Najbardziej zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyła nasza sztafeta seniorska w składzie: Mikołaj Dutkowski, Alek Bernaciak i Wojtek Kowalski, która po prawie 2 godzinach walki zwyciężyła z zespołem Paulinum Jelenia Góra tylko o 5 sekund (emocje godne oskara, bo jeszcze na jakieś 2' przed metą biegliśmy na II pozycji). Również na 1 miejscu swoją rywalizację zakończyła sztafeta seniorek w składzie: Kasia Ciesiółka, Agnieszka Mazurek i Agnieszka Cych, które pokonały zespół o minutę ekipę PUKS Młode Orły. Nasze drugie składy w tych kategoriach wypadły równie wyśmienicie zajmując 3 lokaty. Panowie biegli w składzie: Przemek Kraszewski, Staś Kurzyp i Mikołaj Krawczyński, a panie: Weronika Podzińska, (po świetnym biegu przybiegła na 1 pozycji), Ola Ciura i Justyna Kostrzewska. Swoje medale dołożyła młodzież. W tych kategoriach z powodów kontuzji wystawiliśmy tylko dwa zespoły i oba zdobyły medale. Juniorzy młodsi w składzie Janek Majowski, Michał Kurzyp i Artur Ważny wywalczyli brąz, a juniorzy w składzie: Łukasz Strugarek, Jakub Toborek (najlepszy czas ze wszystkich sztafet w tej kat.) i Jakub Jończy zdobyli srebro. Do medalowego dorobku sztafet swoje złoto dorzucili jeszcze mastersi startujący w kat M140 w składzie: Kostia Majasow, Remek Widziewicz i Piotr Cych nie dając rywalom szans.
KMP SZT SEN M   KMP SZT SEN K 

KMP I runda

Dwa tygodnie później nasi zawodnicy przenieśli się w Góry. MKS Paulinum z Jeleniej Góry przygotował uczestnikom zawodów w Rudawach Janowickich prawdziwie mistrzowskie warunki walki o medale Mistrzostw Polski na dystansie klasycznym 29.05.2021 i w biegu sztafetowym 30.06.2021. Nasza ekipa trochę osłabiona kontuzjami stawiła się na starcie gotowa oddać kawał zdrowia w tych pełnych skał górach... i zdobyła trochę cennego kruszcu: 4 złote medale, 3 srebrne i 8 brązowych. Najlepiej na klasyku pobiegły nasze "złote dwudziestki": Aga Mazurek i Stanisław Kurzyp, którzy w kat. do lat 20 zdecydowanie pokonali wszystkich swoich rywali nie pozostawiając wątpliwości, kto w tych górach jest najmocniejszy. W K20 tuż za podium uplasowała się jeszcze Ola Ciura, która już kolejny raz musiała zadowolić się pechowym 4 miejscem. Wśród naszych juniorów najlepiej spisał się biegający "u siebie" Jakub Jończy zdobywając w kat M18 brązowy medal. W tej kategorii tuż za podium na 5 miejscu zameldował się Jakub Toborek tracąc do medalu ok 2'. W kobiecych juniorkach Hanna Sudoł, która po kontuzji powoli wraca do sportu, zajęła 5 lokatę. Nasz największy MISTRZ Wojciech Kowalski w najmocniejszej kategorii M21 wywalczył swój kolejny medal, tym razem brązowy.

W Mistrzostwach Polski Weteranów (Masters) swoje dwa brązowe medale dorzuciły panie: Ewa Kozłowska w K45 i Magdalena Dura w K50. Również panowie przyczynili się do zwiększenia dorobku medalowego naszego klubu. Kalikst Sobczyński w M50 zdobył złoto, Romek Guga w M65 brąz i Kazimierz Dura w M80 złoto.

W niedzielę rozegrano sztafety. Świetnie spisali się nasi juniorzy zdobywając dwa srebrne medale. Panie biegały w składzie Asia Mazurek, Hania Sudoł i Kasia Ciszek, a panowie Łukasz Strugarek, Jakub Toborek i Jakub Jończy. Dwa brązowe medale wywalczyli seniorzy. Panowie biegali w składzie Mikołaj Krawczyński, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski, a panie reprezentowały Katarzyna Ciesiółka, Agnieszka Mazurek i Agnieszka Cych... W tej kategorii równie świetnie spisały się pozostałe nasze zespoły zajmując 6 lokaty zarówno wśród pań jak i panów. Nasze panie biegły w składzie: Weronika Podzińska, Justyna Kostrzewska i Ola Ciura, a panowie w składzie: Przemek Kraszewski, Stanisław Kurzyp i Mikołaj Dutkowski.

W kategoriach weterańskich nasze panie z K140 w składzie: Magdalena Dura, Ewa Kozłowska i Joanna Wysocka zdobyły srebrne medale, a panowie z M105: Tomasz Pancerowicz, Karol Gmur i Kostia Majasow zdobyli medale brązowe

Start w biegu klasycznym zakończył kwalifikację do Mistrzostw Świata Juniorów, na które na pierwszych miejscach zakwalifikowali się nasi zawodnicy Stanisław Kurzyp i Agnieszka Mazurek. Mamy nadzieję, że MŚJ się w tym roku odbędą i już w czerwcu będziemy mogli im kibicować podczas rywalizacji w Turcji

Trzy ciężkie weekendy z 7 biegami, z których 4 w walce o Mistrzostwo Polski i 3 o Klubowe Mistrzostwo Polski już za nami. Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie i teraz chwila oddech, ale tylko chwila ponieważ już w II połowie czerwca kolejne starty.

 194734624 4055778401127656 3903591535182924388 n

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?