306649070 502647035198128 5963973538166515634 n

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń w życiu naszej sekcji.

Trzeci rok z rzędu zostaliśmy KLUBOWYM MISTRZEM POLSKI w BIEGU NA ORIENTACJĘ zdobywając ten tytuł po raz 10 w naszej historii. W tym roku przyszło nam to z dużą łatwością biorąc pod uwagę przewagę punktową nad pozostałymi klubami, ale mamy świadomość, że w wielu klubach praca szkoleniowa wre na bardzo wysokim poziomie i z każdym kolejnym rokiem może być trudniej.

Drugim bardzo ważnym osiągnięciem z perspektywy naszej sekcji było wygranie Konkursu na Najlepsze Zawody Mistrzowskie w 2022 roku. Zorganizowane przez nas Mistrzostwa Polski w Sprinterskim BnO okazały się również mistrzowsko przeprowadzone… zasługą dziesiątek fascynujących osób.

 

IMG 5353 small

Główna nasza działalność to jednak trening, trening i trening starając się wspomóc jak najlepiej próbę realizacji sportowych marzeń naszych zawodników. Jak nam to wyszło? Ocenę chyba pozostawimy swoim zawodnikom, a szerszej publiczności przedstawiamy kilka faktów.

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters: 45 medali (16-16-13)

Klubowe Mistrzostwa Polski: 47 medali (19-15-13)

Inne wyniki warte podkreślenia
😊

CEYOC 2022 (Mistrzostwa Europy Centralnej Juniorów): Tymek Bultrowicz 7m. sprint; 5m. middle; Kasia Ciszek 4m. sprint;

EYOC 2022 (Mistrzostwa Europy Juniorów): Tymek Bultrowicz 7m. klasyk; 4m. sztafeta
JWOC 2022 (Mistrzostwa Świata Juniorów): Hania Sudoł 10m klasyk; 13m. średni; Staś Kurzyp 10m klasyk
Finał PŚ: Hanna Sudoł 6m sztafeta

W tym roku zorganizowalismy 6 zgrupowań i konsultacji technicznych (w tym dwa w Portugalii). Nasi zawodnicy poza lipcem mieli zorganizowną możliwość treningu lub startu z mapą w każdym tygodniu. 5 razy w tygodniu nasi trenerzy prowadzili zorganizowane treningi. Wystartowalismy w trudnej do oszacowania liczbie zawodów... a w 2023 chcemy zrobić to wszystko jeszcze lepiej

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?